MENU

Україна, Грузія та Молдова закликали ЄС визнати їх європейську перспективу

359 0

Україна, Грузія та Молдова закликали ЄС визнати їх європейську перспективуОпубліковано заяву "Асоційованого тріо" / фото REUTERS

Україна, Грузія та Молдова закликали Євросоюз визнати їх європейську перспективу.

Відповідна спільна заява глав держав та урядів "Асоційованого тріо" - Грузії, Республіки Молдова та України - за підсумками 6-го саміту Східного партнерства опублікована на сайті глави Української держави, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Ми підтвердили нашу тверду відданість подальшому зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції Грузії, Республіки Молдова та України з Європейським Союзом, зокрема шляхом продовження тісної співпраці з метою зміцнення верховенства права та просування реформ для досягнення відповідності Копенгагенським критеріям", - йдеться у заяві.

Також зазначається, що повага до спільних цінностей і виконання угод про асоціацію і зону вільної торгівлі сприятиме подальшому прогресу у відносинах, а також подальшій економічній інтеграції до внутрішнього ринку ЄС, як це передбачено угодами про асоціацію.

Читайте також: Словенія офіційно підтримала вступ України в ЄС

Водночас, країни "Асоційованого тріо" сподіваються на розширення галузевого співробітництва з ЄС у інших сферах, зокрема з питань "зеленого" та цифрового переходів, сполученості, енергетичної безпеки, юстиції та внутрішніх справ, стратегічних комунікацій та охорони здоров'я.

Сторони заявили, що зацікавлені у поглибленні співпраці з ЄС для інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС, у тому числі шляхом участі у програмах ЄС "Цифрова Європа", "Інструмент сполучення Європи", а також зниження плати за роумінг між ЄС та "Асоційованим тріо".

"Ми готові докласти всіх зусиль для посилення співпраці з ЄС, у тому числі на високому рівні, з метою зміцнення європейської енергетичної безпеки, повного використання наявних газотранспортних систем, повного застосування законодавства ЄС, синхронізації електричних мереж та запобігання використання енергії як зброї", - наголошується у документі.

Крім того, у ньому акцентується увага на необхідності посилення сполученості та транспортних зв’язків між ЄС та "Асоційованим тріо", у тому числі шляхом лібералізації ринку автотранспортних перевезень, розвитку транспортних коридорів, а також реалізації спільних інфраструктурних проектів за підтримки Економічного та інвестиційного плану Східного партнерства.

Країни також закликали ЄС до посилення його ролі у сприянні миру та стабільності в регіоні Східного партнерства, використовуючи всі доступні інструменти, в тому числі відповідні обмежувальні заходи, коли це необхідно.

Вони закликали лідерів ЄС розглянути ці питання на засіданні Європейської Ради 16 грудня 2021 року.

Читайте також: Євросоюз готовий до "безпрецедентних заходів" у разі агресії РФ проти України, – фон дер Ляєн

"Ми нагадали, що спроби анексії Росією та незаконна окупація територій Грузії, її агресія на сході України та тимчасова окупація Криму, а також невирішений конфлікт у Придністровському регіоні Республіки Молдова становлять серйозну загрозу для регіону та Європи в цілому", - додається у заяві.

Зазначається, що Україна, Грузія та Молдова очікують на розвиток співпраці з агентствами та механізмами ЄС, включно з Європейським фондом миру та участю в проектах PESCO, а також зацікавлені у діалозі з ЄС у межах ініціативи "Компас безпеки".

"Ми підтвердили нашу рішучість, підкріплену сильною волею наших народів, діяти в напрямку членства у Європейському Союзі. У цьому зв’язку ми закликаємо Європейський Союз підтримати суверенний вибір наших держав разом з усіма відповідними кроками, зробленими нами в напрямі європейської інтеграції, та визнати європейську перспективу Грузії, Республіки Молдова та України", - підсумовується у тексті.

Що таке Східне партнерство

Східне партнерство — це проект Євросоюзу, який має за мету розвиток інтеграційних зв'язків Євросоюзу із шістьма країнами колишнього СРСР: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою та Україною.

З шести держав-членів цього об'єднання три – Україна, Грузія та Молдова – оголосили вступ до Євросоюзу метою своєї зовнішньої політики та підписали угоду про асоціацію з ЄС. Україна, Грузія та Молдова також користуються безвізовим режимом з ЄС. 21 травня 2021 року вони створили спільний формат для співпраці – Асоційоване тріо.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини