MENU

Які хвороби лікарі можуть визначити за нашою ходою

1084 0

Які хвороби лікарі можуть визначити за нашою ходою

Уважно придивіться до того, як ви ходите: хода може розповісти про здоров'я набагато більше, ніж нам здається.

Можливо, ви здивуєтеся, але тільки-но поглянувши на те, як ви входите до кабінету, лікар може розповісти, з якою проблемою ви до нього звертаєтесь (або підказати, на що варто звернути увагу, якщо хвороба ще на самому початку). Ось які особливості ходи можуть попереджати про проблеми зі здоров'ям, у тому числі й дуже серйозні, інформує UAINFO.org з посиланням на Goodhouse.

Накульгування. Якщо ви не переживали недавно ніяких травм, але при цьому злегка накульгуєте при ходьбі, намагаючись швидше перенести вагу на праву або ліву ногу, це може говорити про артрит або плоскостопість, а також про різну довжину ніг. Річ у тому, що якщо різниця незначна, тіло довгий час намагається компенсувати її, але майже завжди цей механізм відбувається за рахунок суглобів. У результаті вони швидше зношуються, з'являється біль у спині, колінах або стегнах, а різниця в довжині ніг, яку тіло більше не може компенсувати, проявляється через кульгавість.

Повільний крок. Чим старше ми стаємо, тим повільніша наша хода – це об'єктивний і навіть підтверджений наукою факт. Дослідження 2017 року підтвердило, що з віком слабшають та зношуються м'язи стегон та сідниць, а самі м'язові волокна скорочуються. Через це ми стаємо слабшими, а наша хода – повільнішою. Про що ще може свідчити надто повільна хода? Це може бути ознакою остеоартриту, що розвивається, та інших захворювань суглобів.

Читайте також: Люди тратят огромные деньги на косметику и одежду, вместо того, чтобы ровно держать осанку – врач

Шаркаюча хода. Хода, при якій ступні не відриваються від підлоги, а ніби ковзають по ній, може бути однією з ранніх ознак хвороби Паркінсона. Це небезпечне захворювання починається з майже непомітних сигналів, і що раніше почнеться лікування, то вище шанси скомпенсувати хворобу. Тому якщо ви помітили, що ви або ваші близькі почали човгати при ходьбі, зверніться до лікаря - про всяк випадок.

Ходьба в перевалку. Хода, при якій людина злегка перевалюється з боку в бік, як качка або навіть пінгвін, зветься ходою Тренделенбурга і може бути ознакою підвищеної слабкості м'язів сідниць. Причини цього стану можуть бути різними, від перенесеного поліомієліту до абсцесу м'яких тканин або інфекції органів тазу, але в будь-якому випадку, варто звернутися до лікаря. Особливо якщо цей стан з'явився нещодавно.

Судоми під час ходьби. Якщо при ходьбі або бігу ви час від часу відчуваєте сильні судоми, що буквально паралізують м'язи нижніх кінцівок, важливо якнайшвидше звернутися до лікаря. Це може бути симптомом хвороби легенів або периферичних артерій, коли в кровоносних судинах ніг утворюється тромб. Це смертельно небезпечний стан, тому важливо якнайшвидше звернутися до лікаря.

Читайте також: Небезпечніше, ніж ви думаєте. Чому німіють кінцівки і що з цим робити

Спотикаюча хода. Якщо ви відзначили, що останнім часом стали частіше спотикатися буквально на рівному місці, можливо, варто перевірити рівень цукру в крові: так звана діабетична невропатія - поширене ускладнення діабету другого типу. При цьому стані сильно знижується чутливість стоп, і людина в якийсь момент перестає добре відчувати їх, щоб ходити або бігати без проблем.

Задишка. Строго кажучи, це не зовсім характеристика ходи, але оскільки це може бути індикатором небезпечного стану, ми не змогли її пропустити. Якщо ви помітили, що вам часто не вистачає дихання, навіть якщо ви йдете спокійним кроком по рівній місцевості, майже завжди це вказує на хвороби серця або органів дихання, що розвиваються. ГРВІ, астма, хронічна обструктивна хвороба легень, а також хвороби серця – це може бути причиною задишки. І всі ці хвороби надто серйозні, щоб не зважати на них.

Млява хода. Не просто повільна, а така, при якій людина, як то кажуть, плететься нога за ногу: крок повільний, плечі та голова опущені, спина сутулиться. Така хода може вказувати на хронічний стрес або депресію – навіть якщо жодних інших проявів хвороби поки що немає. Як не дивно, одними з ліків може стати сама ходьба: дослідження 2012 року підтвердило, що регулярні прогулянки (у тому числі й через силу) допомагають зменшити симптоми депресії та зменшити ризик рецидиву захворювання.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини