Сидяча робота? Сім порад, які допоможуть відновити здоров'я
Сидячий спосіб життя псує здоров'я вже за два тижні, але, на щастя, все можна виправити.
Сидячий спосіб життя нещодавно прирівняли до куріння та непомірного вживання алкоголю: якщо щодня ви проводите в сидячому положенні 6 годин і більше, ви завдаєте своєму тілу таку ж шкоду, як би викурювали пачку цигарок. Але що робити всім нам, мешканцям епохи офісів? Зрозуміло, ніхто з нас не може кинути звичну роботу і піти у вільні майстри, щоб фізичною працею поправити здоров'я, що похитнулося. Залишається тільки один вихід: щодня після робочого дня виконувати прості вправи, які допоможуть знизити або навіть зовсім прибрати всю шкоду, завдану здоров'ю за день, інформує UAINFO.org з посиланням на Goodhouse.
Болі у шиї
Працюєте за комп'ютером? У нас для вас погані новини: при витягуванні шиї всього на 30 градусів уперед ми залучаємо в 4 рази більше м'язів – і напружуємо їх утричі сильніше. Чи варто дивуватися наслідкам у вигляді хвороб хребта?
Що можна зробити: розташуйте монітор таким чином, щоб середина екрана припадала на рівень підборіддя. Крім того, варто збільшити яскравість екрану - це допоможе розглянути дрібніші деталі, не наближаючи монітор занадто сильно.
Читайте також: Їсти й не товстіти: страви, які дозволять офісним працівникам зберігати стрункість
Зниження концентрації
Коли ми сидимо, нормальний кровообіг уповільнюється і наш мозок отримує менше кисню. У результаті падає наша здатність до концентрації, може погіршитися пам'ять, креативність та здатність сприймати та аналізувати нову інформацію.
Що можна зробити: розплануйте робочий день таким чином, щоб щогодини вставати з-за столу і проходити хоча б мінімальну відстань. Склянка кави з апарату в коридорі, надрукований документ з принтера – згодиться будь-який привід, щоб привести тіло у вертикальне положення і хоча б трохи розім'ятися.
Депресія
За даними дослідження, опублікованого в Американському журналі з профілактичної медицини, жінки середнього віку, які понад сім годин на день проводили в сидячому положенні, частіше повідомляли про ознаки депресії.
Що можна зробити: найдоступніший спосіб мінімізувати шкоду – щодня знаходити час для невеликої пішої прогулянки, а у вихідні вирушати у парк, ліс чи сквер. Півторагодинна прогулянка на природі допомагає знизити симптоми депресії та тривоги.
Підвищена резистентність до інсуліну
Навіть лише один день, проведений у сидячому положенні, здатний різко знизити активність інсуліну та збільшити ризик розвитку діабету другого типу.
Що можна зробити: пийте більше рідини. Коли ми зневоднені, в організмі підвищується рівень гормону вазопресину, який підвищує рівень цукру в крові. Регулярне вживання достатньої кількості рідини допомагає знизити рівень цього гормону, і ризик розвитку діабету.
Читайте також: Як знизити артеріальний тиск природним чином: п'ять порад лікаря
Болі в попереку
Мало хто з нас здатний просидіти шість годин з абсолютно рівною спиною. Більшість починає сутулитися, а це перший крок до порушення постави та викривлення хребта.
Що можна зробити: по-перше, розправляйте спину щоразу, коли ви про це згадаєте. По-друге, розташуйте клавіатуру комп'ютера таким чином, щоб під час роботи ваші лікті були зігнуті та притиснуті до тіла, а зап'ястя – витягнуті. По-третє, після роботи, вдома виконуйте прості вправи для постави: стійте біля рівної стіни, притискаючись до неї лопатками, сідницями, п'ятами, потилицею та ікрами; виконуйте найпростіші асани або стійте у планці.
Болі в ногах
Ниючий біль у ногах – побічний ефект тривалої сидячої роботи. Чим більше ноги проводять у зігнутому положенні без можливості розтягуватися та рухатися, тим сильніше вони починають хворіти.
Що можна зробити: відрегулюйте офісний стілець або крісло таким чином, щоб коліна були вищими за рівень стегон – це трохи знизить навантаження.
Ослаблення кісток
Так, чим менше ми рухаємося, тим тендітнішими та слабкішими стають наші кістки. Сидячий спосіб життя буквально вимиває з них мінеральні речовини, які забезпечують міцність та рухливість скелета.
Що можна зробити: їжте більше продуктів, багатих на кальцій і вітамін D.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки