Байден та європейські лідери обговорили Україну: про що йшлося
Президент США зідзвонився до європейських лідерів через Україну /фото REUTERS
Президент США Джо Байден провів телефонну розмову з європейськими лідерами. Головною темою стало нарощування військ Російської Федерації на кордоні з Україною.
Про це повідомляє прес-служба Білого дому, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Байден поспілкувався з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн, головою Євроради Шарлем Мішелем, президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Олафом Шольцем, прем'єр-міністром Італії Маріо Драгі, Генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу Йенсом Столтенбергом, президентом Польщі Анджеєм Дудою і прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном.
"Лідери підкреслили своє спільне прагнення до дипломатичного врегулювання нинішньої напруженості і розглянули недавні контакти з Росією в різних форматах. Лідери також обговорили свої спільні зусилля щодо стримування подальшої російської агресії проти України, включаючи підготовку до накладення на Росію масштабних наслідків і серйозних економічних витрат за такі дії, а також до зміцнення безпеки на східному фланзі НАТО", - зазначено в повідомленні.
Читайте також: Путина Минские соглашения больше не сдерживают, он добивается нового раздела мира, – правозащитник
Також лідери домовилися продовжувати консультації з союзниками і партнерами, в тому числі з ЄС, НАТО і ОБСЄ.
Нагадаємо, восени 2021 року в ЗМІ почала з'являтися інформація, що влада Росії перекинула багато військових і техніки до кордону з Українською державою.
Україна, США і ряд інших західних країн припустили, що РФ готується до вторгнення. Москва відкинула звинувачення і зажадала від штатів і НАТО "гарантій безпеки", зокрема, відмовитися від розширення Альянсу на схід.
В Альянсі стверджували, що не відмовляться від політики "відкритих дверей".
Читайте також: Несогласованность Запада рискует усилить позиции Путина – Financial Times
22 січня цього року в Україну прибув літак з першої з декількох партій пакету допомоги безпеці, нещодавно прийнятої Джо Байденом, а 23 січня - друга партія військової допомоги від США.
23 січня Державний департамент США санкціонував добровільний від'їзд своїх співробітників і розпорядився про від'їзд відповідних членів сім'ї з посольства в Києві.
У Міністерстві закордонних справ України вважають евакуацію співробітників Посольства США в Україні передчасної і проявом надмірної обережності.
Водночас відповідні рішення прийняли і Великобританія, Австрія, Японія, Німеччина і Австралія.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки