MENU

Жертва богам? У Словаччині знайшли рідкісний кинджал бронзової доби. ФОТО

743 0

Жертва богам? У Словаччині знайшли рідкісний кинджал бронзової доби. ФОТОВід зброї збереглося бронзове лезо (Фото:Trnava Office of Monuments Board of the Slovak Republic)

Відпочиваючи біля річки Ваг, неподалік словацького Глогівця, місцеві жителі натрапили на незвичайний об'єкт. Тільки-но повернувшись додому, вони зрозуміли, що це давня річ, і зайшли до найближчого музею.

Їм вдалося виявити короткий меч або довгий кинджал довжиною майже 26 см та вагою майже 150 г, повідомили у Трнавському управлінні Департаменту пам'ятників, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

Його ручка з органічного матеріалу не збереглася. Залишилися лише сліди заклепок. Подібні короткі мечі раніше знаходили у басейні Дунаю від південної Німеччини до провінції Воєводіна у Сербії.

Читайте також: Польський фермер знайшов на своєму полі артефакти бронзової доби

«Вони типові для культури курганів, яка почала домінувати в центрально-європейському регіоні в 16 столітті до нашої ери, тобто в епоху середньої бронзи», — сказав Матуш Сладкок з Трнавського управління Департаменту пам'ятників.

Довгі кинджали епохи ранньої та середньої бронзи часто знаходять у багато заповнених гробницях, в рамках масових знахідок і нерідко в річках. Меч, знайдений у річці Ваг, можливо, впав у воду як дар богам, але він також може бути втраченим предметом, сказав Сладкок. 

Він додав, що власник кинджалу міг його втратити, наприклад, переходячи річку вбрід.

Читайте також: Керамический сосуд из Афин связали с древним проклятием для полусотни человек

Наприкінці ранньої бронзової доби в Центральній Європі стали з'являтися перші металеві мечі, як окремий винахід, який, швидше за все, походить від довгих бронзових кинджалів. Меч із Вага може бути дуже цікавою сполучною ланкою між цими двома типами зброї, зазначив Сладкок.

Меч є четвертою знахідкою з річки Ваг у Трнавському краї з 2002 року, про яку було повідомлено в Управління пам'яток Словацької Республіки.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини