MENU

Вчені виявили під Японією гору, яка притягує землетруси

789 0

Учені виявили під Японією гору, яка притягує землетрусиФото: ISS Японія. Вид із Міжнародної космічної станції

Учені створили 3D-візуалізацію об'єкта, відомого як плутон Кумано, яка показала, що енергія землетрусів відводиться в кілька точок уздовж його сторін.

Плутон – це загальний геологічний термін позначення великих самостійних тіл глибинних вивержених порід. Це вторгнення магматичної породи, яка витісняє гірську породу під поверхнею Землі, повільно остигає і твердне у вигляді великого шматка. Цей плутонічний масив відомий ученим із 2006 року, але тільки зараз їм вдалося його нанести на карту повністю та дізнатися більше про його особливості, повідомляє ScienceAlert, інформує UAINFO.org  з посиланням на Фокус.

Плутон Кумано на 3D візуалізації має вигляд червоної опуклості (що вказує на щільну породу). Фото: ScienceAlert

Учені дійшли висновку, що, найімовірніше, плутон Кумано відіграє важливу роль у тектонічній активності в регіоні.

Читайте також: Тропічні ночі та хурма в садах: чого чекати від зміни клімату Україні

У 1944 та 1946 роках на сторонах плутону сталися землетруси силою понад 8 балів за шкалою Ріхтера. Враховуючи, що плити, що занурюються в зоні субдукції, дуже чутливі до змін структури, за словами вчених, плутон, імовірно, глибоко впливає як на геометрію, так і на тектонічну активність у регіоні.

"Наше дослідження може допомогти краще передбачати наслідки землетрусів, а також ми можемо краще зрозуміти, як плутонічний масив взаємодіє з тектонічною активністю", — каже Шуїчі Кодаїра з Японського агентства морських, земних наук і технологій.

"Якщо вдалося зробити таке відкриття там, де, здавалося б, усе вивчено, то уявіть, що можна знайти на підземній корі в тих місцях, які вивчені погано", — говорить про майбутні дослідження надр Землі Адріан Арнульф із Техаського університету в Остіні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини