Братущак: В історії з визнанням "ЛДНР" є один важливий момент, на який наші медіа не звернули увагу
"В історії з визнанням "ЛДНР" є один важливий момент, на який наші медіа не звернули увагу. Момент, через який на Донбасі можуть значно активізуватися бойові дії. Якщо Путін таки підпише визнання "ЛДНР". Йдеться про територію "ЛДНР": у яких межах Росія може визнати ці утворення", - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише Олексій Братущак, інформує UAINFO.org.
"У нас багато хто сприймає "ЛДНР" в межах ОРДЛО. Типу що нині окуповано, на те й зазіхає Росія. Але це не так.
У своєму виступі у Держдумі комуніст та один з авторів звернення до Путіна згадав, що "референдум" 2014-го проходив на значно ширшій території. Цей "референдум" згадується і в тексті звернення.
Також у зверненні до Путіна згадали ще й консультативне опитування 1994-го, яке проходило в Донецькій та Луганській областях. Його російські комуністи назвали "всеукраїнським референдумом". Збрехали. Але важливо, що в контексті визнання "ЛДНР" йдеться про дві області загалом, а не про окремі їх частини.
Читайте також: Бортник: Признание ЛДНР – одна из последних российских ставок на грани фола
Та й у "конституціях" окупантів йдеться, що територія "ЛДНР" визначається кордонами, які існували на день їх створення. Просто нагадаю, що у 2014-му фейковий "референдум" проходив, наприклад, у Маріуполі та Слов'янську.
Отже у разі визнання Путіним "ЛДНР" Росія зі своїми посіпаками може поставити Україні ультиматум: віддати додаткові території. І мова може йти від ще частини Донбасу (ті ж Маріуполь та Слов'янськ) і аж до двох областей загалом.
Звичайно, Київ на це не піде. І тоді Росія може розв'язати бойові дії з новою силою.
Зрозуміло, що в разі визнання Путіним "ЛДНР" туди одразу відкрито зайде російська армія. І мінські домовленості будуть остаточно поховані. І це для України плюс. Бо виконати мінські домовленості повністю - це власними руками знищувати державу.
Читайте також: Дмитрий Воронков: Почему Путин официально не признает ЛДНР
З іншого боку новий етап бойових дій на Донбасі для Путіна може мати на меті не нові території, а новий "Мінськ". Умовно "Мінськ-3".
Нам кожного разу нав'язували вимоги через загрозу розгрому. Після Іловайська був "Мінськ-1", після Дебальцевого - "Мінськ-2". Тож у Путіна може бути в голові, наприклад, Маріуполь і "Мінськ-3".
Але щось мені підказує, що ми вже не в тому стані, щоб нам нав'язували вимоги", - завершує Братущак.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки