MENU

Зеленський розкрив деталі переговорів із Росією про припинення війни та назвав умову для референдуму про нейтральний статус. ВІДЕО

4462 3

Зеленський розкрив деталі переговорів із Росією про припинення війни та назвав умову для референдуму про нейтральний статус. ВІДЕО

На переговорах між Україною та Росією не обговорюються такі теми як "денацифікація" та "демілітаризація", нав'язані РФ. Всі ці слова – ніщо інше, як ультиматуми з боку Москви, оприлюднені для того, щоб оживити інформаційне поле. До таких дій Росії наша країна звикла ще з часів переговорів у Мінську.

Про це президент України Володимир Зеленський розповів у півторагодинному інтерв'ю російським журналістам з YouTube-каналу "Зыгарь", телеканалу "Дождь", порталу "Медуза" та видань "Коммерсантъ" та "Новая Газета", інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

"Вони завжди відправляли той чи інший формат і як би затягували процес. Це говорить про те, що вони затягували процес, тому що вони хотіли протягом швидкого часу окупувати нас", – сказав він.

Президент також прокоментував питання "захисту російськомовного населення", яке піднімається російською стороною. Він зазначив, що цей "аргумент" взагалі не повинен бути присутнім на переговорах, тому що в Україні живуть люди понад 100 національностей і всі вони говорять так, як їм хочеться. Однак із кожним новим днем війни "ставиться під питання взагалі розуміння, що таке російська мова. Люди цього не хотітимуть".

"У нас всі говорять, як хочуть, будь-якою мовою. Тому ми сказали, що тільки дзеркальна повага. Договір про дзеркальну повагу до історії, мов, культурних цінностей з усіма сусідами. Це я приймаю. Я впевнений, що наш народ це прийме, якщо захоче...Поважайте нас і нашу мову державну українську, і все.", – зазначив Зеленський.

Читайте також: Вивести війська РФ на "компромісні території": Зеленський назвав цілі України

Найголовнішим пунктом на цих переговорах, за його словами, є гарантії безпеки та нейтралітет, без'ядерний статус нашої держави. Через це Росія і розпочала війну проти України.

"Ми готові на нього йти. Це найголовніший пункт. Це був перший принциповий пункт для Російської Федерації, наскільки я пам'ятаю. Цей пункт – пункт гарантій безпеки для України. А оскільки вони кажуть, що це і для них (гарантії безпеки – Ред.), він зрозумілий мені, і його обговорюють. Він глибоко опрацьований, але мене цікавить, щоб це не був ще один папірець а-ля Будапештський меморандум і таке інше", – розповів Зеленський.

Він наголосив, що для України важливо, щоб у результаті було підписано серйозний документ із пунктами гарантій безпеки. Щоб його підписали всі гаранти цієї безпеки, а після – ратифікували парламенти країн-гарантів.

"І обов'язково має бути референдум в Україні. Чому? Тому що у нас є закон про референдуми. Ми прийняли його. Зміни того чи іншого статусу…А гарантії безпеки передбачають зміни конституційні. Розумієте, так? Конституційні зміни. Це дві сесії", – сказав український лідер.

Зеленський зазначив, що тільки народ України може ухвалити рішення, що буде нейтральний статус та документ про гарантії безпеки.

"Що таке дві сесії? По-іншому Конституцію не можна поміняти. Дві сесії – це рік. Референдум відбудеться протягом кількох місяців, а зміни до Конституції відбуватимуться мінімум рік згідно з чинним законодавством. Мінімум рік", – пояснив президент.

Читайте також: Зеленський не схвалив ідею Польщі завести миротворців в Україну

За словами Зеленського, для того, щоб ця війна закінчилася, має бути домовленість між ним та главою країни-агресора Володимиром Путіним. А до закінчення війни неможливо підписувати будь-які угоди про гарантії безпеки.

"Гарантери нічого підписувати не будуть, якщо у нас стоять війська. Чому я вважаю, що війну можна швидко закінчити – і тягне тільки Путін та його оточення...Тому що...Джонсон, Байден, Дуда, Ердоган? Хто сяде про щось говорити, якщо стоять війська? Хто щось підпише? Нічого не буде, це неможливо. Тому не треба чекати змін у законі", – сказав Зеленський.

Гарант наголосив, що для завершення війни він повинен особисто зустрітися з Путіним, домовитися з ним про припинення вогню, підписати документ, після якого можна буде розпочати виведення російських окупаційних військ. Лише після того, як військові РФ залишать Україну, гаранти матимуть змогу підписати угоди про безпеку. Потім буде проведений референдум, лише після якого можна буде вносити зміни до Конституції.

"Тому ми домовитися повинні з президентом Російської Федерації, а щоб домовитися, йому треба своїми ногами виходити звідти, де він там є – і прийти на зустріч до мене в будь-яку точку світу, крім...Вважаю безпредметною зустріч у Білорусі, Росії, Україні, і на зустрічі наших делегацій це ще раз підкреслюють", – резюмував президент України.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини