Фільтраційні табори біля Маріуполя: стало відомо, через що проходять українці перед відправкою у Росію
Поблизу Маріуполя діють чотири фільтраційні табори. Доля тих, хто не проходить перевірку, невідома.
Як повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова, "фільтрація" депортованих з тимчасово окупованих територій України громадян триває по декілька днів, інформує UAINFO.org.
Спершу українці змушені пройти декілька блок-постів з ретельною перевіркою документів. У самих таборах вони піддаються багатогодинним допитам, перевірці документів, телефонів, особистих речей, їх фотографують та знімають відбитки пальців.
"Рашисти ретельно шукають державних службовців, представників ЗСУ, СБУ, поліції. За результатами "фільтрації" тим, хто її пройшов, видаються відповідні папірці. Доля громадян, які не пройшли "фільтрацію" невідома", - повідомляє Денисова.
Читайте також: Майже два місяці не бачили сонця: військові показали дітей, які ховаються у підвалах "Азовсталі". ВІДЕО
Також українців обшукують та змушують проходити перевірку на кордоні РФ, а співробітники ФСБ допитують їх кілька годин.
Аналогічні процедури проходять і українці, які намагаються виїхати до інших країн через окупований Крим.
"Евакуйованих" українців доправляють до депресивних північних регіонів рф. 21 квітня до Владивостока росіяни доставили 308 депортованих маріупольців, 90 з яких – діти. Людей розмістили у школах та гуртожитках. Далі планується розміщення по різних населених пунктах Приморського краю", - відзначила вона.
У Росії заявляють, що українці мають "проблеми з російською мовою", тому дітей збираються навчати за "спеціальною" програмою.
Читайте також: "Найменшій дитині, з якою я працюю, 10 років", – психотерапевтка, яка консультує жертв зґвалтувань, вчинених російськими окупантами
Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ.
"Запровадження таких виснажливих та принизливих процедур під час так званої "евакуації" та примусова депортація українців є грубим порушенням Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни", - підкреслила вона.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки