MENU

FT: Енергетичні компанії ЄС готуються платити Росії за газ рублями

883 0

FT: Енергетичні компанії ЄС готуються платити Росії за газ рублями

Деякі найбільші енергетичні компанії Європи готуються до використання нової платіжної системи для розрахунку за російський газ відповідно до вимог Кремля. Критики кажуть, що це підірве санкції ЄС і може розколоти єдність союзу. Крім того, російська економіка отримає мільярди євро.

Financial Times пише, що дистриб'ютори газу в Німеччині, Австрії, Угорщині й Словаччині планують відкрити рахунки в рублях у «Газпромбанку» в Швейцарії, щоб задовольнити російські вимоги розраховуватися за поставки в російській валюті, повідомляє ZN.UA, інформує UAINFO.org.

Серед тих, хто збирається піддатися вимогам Москви, два найбільші імпортери російського газу: дюсельдорфська компанія Uniper і віденська OMV. Переговори між європейськими покупцями і «Газпромом» стали більш інтенсивними через наближення дня оплати.

Італійська компанія Eni - ще один великий клієнт «Газпрому» - оцінює доступні варіанти. Наступну оплату за російський газ їй потрібно провести в кінці травня. Financial Times пише, що всі ці підготовчі дії демонструють вплив російських зусиль, націлених перетворити поставки газу в зброю і підірвати здатність ЄС зберігати спільний фронт проти Москви. В кінці березня Владімір Путін вирішив, що покупці з так званих «недружніх» країн, до яких входять всі країни ЄС, повинні відкрити рахунки в рублях у «Газпромбанку» і платити за поставки газу російською валютою. Таким чином, Москва намагається нейтралізувати санкції ЄС проти Центробанку Росії, які були запроваджені через російське вторгнення в Україну.

Читайте також: Угорщина не підтримає ембарго на російську нафту і газ, – Сійярто

Імпортери газу в Польщі й Болгарії, які відмовилися виконувати вимоги Кремля, у середу втратили російські поставки. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн звинуватила Москву в шантажі. Брюссель намагався боротися з російськими вимогами. Єврокомісія опублікувала офіційну технічну інструкцію, в якій визнала, що фінансова схема, запропонована Кремлем, може бути «сумісною з санкціями» за певних умов. Таким чином, Росія буде здатна отримувати мільярди євро за продаж газу, щоб підтримати національну валюту й економіку. Згідно зі схемою Кремля, європейські компанії будуть платити «Газпромбанку» за імпорт газу в євро, щоб не порушувати санкції. А російський банк, проти якого не були запроваджені обмеження, за запитом європейських імпортерів буде конвертувати виплачені суми в рублі, які будуть зараховані на інший рахунок, відкритий для компаній з ЄС. І з цього рахунку вони будуть потім платити Росії за поставки.

Радники Єврокомісії дійшли висновку, що будь-які спроби ЄС запровадити санкції проти «Газпромбанку» повністю підірвуть існуючий механізм оплати за російський газ, що призведе до катастрофічної зупинки поставок в Європу. Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс сказав, що кожна конкретна компанія, яка уклала угоду з «Газпромом», повинна сама вирішувати, як варто виконувати й інтерпретувати ці домовленості. Однак, він закликав імпортерів строго дотримуватися положень цих контрактів.

«Ціни погоджені в євро або доларах. Тому ви платите певні суми в євро за конкретні об’єми газу. Кінець історії», - сказав він.

Читайте також: Європа вперше за 2 роки купила нафту в ОАЕ для заміни російської – Reuters

Водночас, Домбровскіс визнав, що зупинка поставок в Болгарію і Польщу - це виклик.

«Важливо зберегти єдність ЄС в цьому питанні. І, як сказала президент Фон дер Ляєн, ми не повинні піддаватися такому шантажу», - додав він.

В OMV кажуть, що проаналізували запит «Газпрому» щодо методів оплати на відповідність санкціям ЄС і працюють над рішенням, яке буде відповідати вимогам запроваджених обмежень.

«Ми вважаємо, що змінений процес оплати відповідає законам щодо санкцій, тому такі платежі можливі», - сказала фінансовий директор Uniper Тііна Туомела.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини