MENU

Угорщину і Словаччину можуть звільнити від нафтового ембарго, – ЗМІ

814 0

Угорщину і Словаччину можуть звільнити від нафтового ембарго, – ЗМІ

Двом країнам, які найбільше залежать від російської сировини, можуть запропонувати особливі умови імпорту, щоб зберегти єдність Євросоюзу.

Як повідомило агентство Reuters із посиланням на двох чиновників ЄС, Європейська комісія може дозволити Угорщині та Словаччині не вводити ембарго на нафту в рамках шостого пакета санкцій проти РФ, адже обидві країни вкрай залежать від російських енергоресурсів, інформує UAINFO.org з посиланням на Корреспондент.net.

Зазначається, що 3 травня Єврокомісія завершить роботу над черговим пакетом антиросійських заходів, що передбачає заборону купівлі російської нафти.

Читайте також: Германия поддержала введение эмбарго на российскую нефть, против выступают еще шесть государств

Як уточнило одне із джерел агентства, щоб зберегти єдність Євросоюзу, Словаччині й Угорщині можуть дозволити не приєднуватися до ембарго або запропонують довший перехідний період.

За даними офіційних осіб ЄС, ембарго вводитимуть поетапно, і лише на початку 2023 року воно набуде чинності.

Reuters пише, що Європа споживає майже половину російського експорту сирої нафти і нафтопродуктів, забезпечуючи Москву величезним джерелом доходу. Країни ЄС заплатили Росії майже 20 мільярдів євро від початку військового вторгнення в Україну.

Читайте також: ЄС наступного тижня може схвалити нафтове ембарго і санкції проти "Сбєрбанку" – The New York Times

Загалом нафта РФ займає 26% європейського імпорту, хоча показник значно різниться в різних країнах ЄС. Зокрема, за даними Міжнародного енергетичного агентства, Словаччина й Угорщина залежні від російської сировини на 96% і 58% відповідно.

Раніше в Угорщині заявили, що країна накладе вето на санкції ЄС щодо російської енергетики, якщо вони обмежать закупівлю енергоресурсів. При цьому, за даними ЗМІ, Австрія та Словаччина вирішили відкликати вето на запровадження нафтового ембарго.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини