MENU

Робот-кухар навчився куштувати та оцінювати смак їжі під час готування

385 0

Робот-кухар навчився куштувати та оцінювати смак їжі під час готуванняРобот-кухар куштує омлет

Дослідники навчили робота-кухаря куштувати їжу під час приготування, імітуючи процес жування. Метод дозволив точно та швидко оцінювати кількість солі у блюді, а також складати «карти смаків», які наблизили роботу сенсорів робота до людського сприйняття.

Вчені з Кембридзького університету (Великобританія) у співпраці з виробником побутової техніки Beko навчили робота-кухаря оцінювати солоність страви на різних етапах приготування. До цього робот уже вмів готувати омлет на основі відгуків дегустаторів. Тепер він зміг сам спробувати їжу, імітуючи процес жування та скласти карту смаків. Результати дослідження, опубліковані в журналі Frontiers in Robotics & AI, будуть актуальними для створення методів автоматизованого або напівавтоматизованого приготування їжі. З іншого боку, новий підхід значно прискорив оцінку солоності їжі у порівнянні з традиційними методами, інформує UAINFO.org.

Читайте також: "Я там, де маю бути". Ектор Хіменес-Браво повернувся до Києва

Сприйняття смаку – складний процес, в який роблять внесок зовнішній вигляд, запах, текстура і температура їжі. Слина, що утворюється під час жування, допомагає переносити хімічні сполуки до смакових рецепторів, що надсилають сигнали нашому мозку. При цьому смак змінюється в міру пережовування їжі, що забезпечує постійний зворотний зв'язок із мозком.

Найчастіше ми пробуємо страву в процесі приготування, щоб оцінити її смак. Існуючі методи електронної дегустації спираються на аналіз одного гомогенізованого зразка. Тому вчені прагнули відтворити більш реалістичний процес смакового сприйняття у роботизованій системі.

Для цього дослідники прикріпили датчик солоності до рук робота. У міру приготування страви з яєць та помідорів він «пробував» їжу, отримуючи свідчення лише за кілька секунд. Щоб імітувати зміну текстури, що виникає під час жування, вчені поміщали шматочки страви в блендер, і робот повторно оцінював смак. Показання, зібрані в різні моменти перемелювання їжі в блендері, дозволили йому скласти «смакові карти» кожної страви.

Читайте також: Вісім школярів Дніпропетровщини вибороли путівки на міжнародний фінал Олімпіади геніїв у США

Імітуючи людське сприйняття смаку, роботи зможуть навчитися готувати їжу, яка подобається людям, і підлаштовуватися під їхні індивідуальні уподобання. Розуміння концепції смаку зробить роботів найкращими кулінарами. Такі пристрої будуть затребувані у будинках для людей похилого віку, інтернатах, лікарнях та інших організаціях, де людських ресурсів не завжди вистачає на те, щоб забезпечити всіх людей смачним та збалансованим харчуванням.

Надалі автори планують забезпечити робота й іншими датчиками, які дозволять йому оцінювати жирність їжі, а також розрізняти солодкий та кислий смак.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини