MENU

"Всеволод Бобров" – що це за судно РФ, яке коштує 133 мільйони доларів

1638 0

Судно "Всеволод Бобров" Судно "Всеволод Бобров" / Об'єднана суднобудівна корпорація 

Збройні Сили України записали на свій рахунок ще один корабель Чорноморського флоту РФ - судно тилового забезпечення проекту 23120 "Всеволод Бобров".

Після удару по ньому наших військових поблизу Зміїного, як повідомила Одеська обласна військова адміністрація, судно загорілось та пішло до окупованого Севастополя, пише УНІАН, інформує UAINFO.org.

Проект 23120

Судна проекту 22120 є одними з найновіших допоміжних суден на військово-морському флоті РФ. Вони були розроблені на основі типового цивільного судна забезпечення морського нафтовидобування і фактично це універсальне судно. 

Воно може виконувати функції буксиру, має можливість транспортування вантажів та їх завантаження/вивантаження на необладнаних ділянках чи у відкритому морі завдяки автоматичній системі позиціювання. На судні також є барокамера для забезпечення глибоководних водолазних робіт.

Судно "Всеволод Бобров" / Об'єднана суднобудівна корпорація

Тому не варто, почувши слово "буксир" недооцінювати значення та можливості цього судна. Воно довжиною у 90 метрів та водотоннажністю у 9000 тонн, здатне перевозити 2000 тонн вантажів, а також йти через кригу товщиною до 0,6 метра. 

Читайте також: Россия направила на место гибели крейсера "Москва" корабль "Коммуна", построенный еще в 1913 году

Також це абсолютно нові кораблі, які були замовлені міноборони РФ у 2012 році у кількості трьох одиниць, по одному для Північного, Чорноморського та Тихоокеанського флотів. Першим, у 2018 році до експлуатації на Північному флоті увійшло судно "Эльбрус". А загальна вартість контракту на три судна становила 11,715 млрд рублів по тодішньому курсу - близько 400 млн доларів. 

Судно "Всеволод Бобров" / Об'єднана суднобудівна корпорація

"Всеволод Бобров"

Судно тилового забезпечення "Всеволод Бобров" було спущено на воду у 2016 році, а введено в експлуатацію лише влітку 2021 року, після багаторазових перенесення термінів та затримки на три роки. А у Чорне море воно зайшло взагалі взимку, за декілька місяців до початку вторгнення рашистів, що робить його наймолодшим судном на Чорноморському флоті РФ.

Виведення такого корабля з ладу більш ніж болісно для Чорноморського флоту РФ, бо це єдине судно такого класу, бо це єдине подібне судно у акваторії та одне з двох у строю взагалі.

Більше того, виникає навіть питання щодо можливості росіян його полагодити. Бо, як завжди, якщо добре пошкрябати будь-яку рашиську розробку, то там легко знаходяться західні критичні компоненти, доступ до яких тепер для РФ заблокований.

Щодо "Всеволода Боброва" та взагалі проекту 22120, то відомо, що вся електроенергетична установка корабля, яка забезпечує і рух судна і роботу всіх його вузлів та механізмів - від фінської компанії Wartsila. І це вкрай складна установка, яка складається з чотирьох головний дизель-генераторів загальною потужністю 15 000 кВт та загальною масою у 300 тонн.

Судно "Всеволод Бобров" / Об'єднана суднобудівна корпорація

Звісно на цьому судні безліч інших компонентів західного виробництва, бо навіть самі рашисти зізнавались, що змогли зробити імпортозаміщення лише частини обладнання, зокрема кабелів, систему тонкорозпиленої води та гідроакустичну антену. 

Також вкрай цікавий вантаж, який міг знаходитись на судні "Всеволод Бобров". Раніше існувала інформація, що ворог не полишає спроб створити з острова Зміїний укріплений форпост для контролю північно-західного району Чорного моря. І планує для цього розмітити на захопленому острові потужні системи протиповітряної оборони та можливо навіть ракетний протикорабельний комплекс. Тобто до вартості "Всеволода Боброва" у 133 млн доларів можливо додати ще і вартість вантажу.

Характеристики" Всеволод Бобров " проекту 23120

  • Водотоннажність: 9000 т
  • Довжина: 90 м
  • Ширина: 22 м
  • Осад: 8,65 м
  • Потужність силової установки: 4 x Wartsila 8L32 15 000 кВт
  • Площа вантажної палуби: 700 кв. метрів
  • Маса вантажу: 2000 тонн
  • Палубні крани: 2х50 тонн
  • Максимальна швидкість з вантажем: 18 вузлів
  • Потужність буксирних лебідок: 120 і 25 тонн
  • Екіпаж: 27 осіб
  • Можливість тимчасового розміщення: до 50 осіб

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини