MENU

"Вояджер-1" почав передавати дивний сигнал з космосу

1895 0

"Вояджер-1" почав передавати дивний сигнал на Землю. Фото: NASA

Апарат "Вояджер-1", який був запущений NASA 45 років тому, почав передавати дивні дані. Фахівці NASA намагаються зрозуміти, із чим це пов'язано, повідомляє Space.com.

"Вояджер-1" був запущений у 1977 році і вийшов у те, що вчені називають міжзоряним простором, у 2012 році. Але на цьому його подорож не закінчилася, перебуваючи на відстані 23,3 мільярда кілометрів від Землі, він все ще продовжує передавати дані, пише ZN.UA, інформує UAINFO.org.

Незважаючи на те, що інструменти апарату працюють коректно, вчені з'ясували, що "Вояджер-1" заплутався у своєму положенні у космосі, не переходячи при цьому у безпечний режим і не передаючи інших сигналів про проблеми.

"Ця загадка є своєрідною нормою на даному етапі місії. Апарату майже 45 років, що набагато більше, ніж те, на що очікували творці. Він також знаходиться у міжзоряному просторі – середовищі з високим рівнем радіації, в якому не був ще жоден космічний апарат", – заявила керівник проєкту "Вояджер-1" та його брата-близнюка «Вояджер-2» Сюзанна Додд.

Читайте також: Ти чий? Об'єкт, який незабаром впаде на Місяць, може бути не ракетою SpaceX 

Збій пов'язаний з роботою системи артикуляції та управління орієнтацією "Вояджера" або AACS, яка утримує апарат та його антену у правильній орієнтації. За словами вчених, сама AACS працює справно, оскільки апарат отримує команди, виконує їх та відправляє наукові дані у відповідь з тією ж силою сигналу, що й зазвичай. Але система надсилає на Землю непотрібні дані телеметрії.

У NASA не уточнили, коли виникла проблема та як довго вона тривала. Команда місії продовжить досліджувати збій, щоб виправити його або адаптувати систему до нових умов. Це дуже довгий процес, оскільки сигнал до "Вояджера-1" йде 20 годин 33 хвилини і стільки ж назад.

Читайте також: Зустрічається всюди: на Марсі виявили незвичайне фіолетове каміння. ФОТО 

"Близнюк" апарату, "Вояджер-2", також запущений 1977 року, працює нормально. Водночас постійно падає кількість енергії, яку він може продукувати. Фахівці місії включили кілька додаткових інструментів, які, як вважається, допоможуть апарату працювати мінімум до 2025 року.

"Вояджер-2" є першим і єдиним апаратом, що досяг Урана (у січні 1986 року) та Нептуна (у серпні 1989 року). Загалом з обох космічних апаратів було передано на Землю 625 гігабайт даних. За розрахунками вчених, запаси пального дозволять апаратам серії "Вояджер" залишатися працездатними ще протягом десяти років. Потім зв'язок з Землею буде втрачено.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини