MENU

Чинники ризику розвитку деменції залежать від віку, – дослідження

920 0

Чинники ризику розвитку деменції залежать від віку

Серцево-судинні захворювання, діабет, інсульт, високий тиск - всі ці фактори пов'язані з ризиком розвитку деменції. Проте команда американських дослідників показала, що вони мають різну значущість у різному віці.

Деменція проявляється у деградації когнітивних функцій, часто це захворювання прогресує у міру старіння. З його розвитком пов'язано безліч факторів, таких як хвороби серця, діабет, куріння, ожиріння та інше. Наразі вчені з Американської академії неврології (США) з'ясували, що значущість та вплив цих факторів залежать від вікової групи. Відповідна стаття опублікована у журналі Neurology, інформує UAINFO.org.

Вчені використали дані, зібрані під час Фрамінгемського дослідження серця, – найтривалішого дослідження серцево-судинних захворювань та факторів ризику. Вони проаналізували інформацію щодо 4899 людей 55-80 років, щоб з'ясувати, у кого з них розвинулася деменція.

Читайте також: Лише одна звичка допоможе боротися зі старінням мозку – дослідження

У пацієнтів, які у віці 55 років хворіли на діабет, ризик розвитку деменції був у чотири рази вищим, ніж у людей, які не хворіли на діабет. Крім того, у цьому віці схильнішими до розвитку деменції виявилися люди з підвищеним тиском. Причому ризик збільшувався приблизно на 12% у разі підвищення систолічного артеріального тиску на 10 одиниць.

Після 65 років головним фактором ризику стала наявність серцево-судинних захворювань (крім інсульту). Пацієнти з такими хворобами майже вдвічі частіше стикалися з деменцією.

Після 70 років найбільш схильні до деменції були особи, які перенесли інсульт або страждають на діабет. Ця тенденція збереглася до 80 років. У людей після цього віку з інсультом або діабетом в анамнезі ймовірність деменції була підвищена на 40–60%. При цьому прийом ліків, що знижують артеріальний тиск, знижував і ризик деменції.

Читайте також: Правильний раціон: яка дієта може бути пов'язана зі зниженням ризику деменції

На думку вчених, деменція є складним і комплексним захворюванням, тому оцінки ризику необхідно адаптувати індивідуально для кожної людини. Надалі дослідники планують розширити вибірку учасників до більшої кількості національностей та етнічних груп, щоб зробити оцінку більш універсальною.

Результати дослідження дозволять точніше передбачати ризик деменції. Лікарі зможуть давати пацієнтам індивідуальні рекомендації щодо зміни способу життя та контролю факторів ризику, щоб знизити ймовірність появи деменції надалі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини