"Це ім'я пов’язане з перемогою". Стало відомо про нове завдання телескопа Джеймса Вебба
Телескоп Джеймса Вебба планують ввести в експлуатацію у червні (Фото:ESA/ATG medialab)
Найсучасніша і найпотужніша космічна обсерваторія у світі продовжує випробування. Цього разу її завдання – стеження за астероїдом. Причому останній був обраний з безлічі варіантів невипадково.
Телескоп Джеймса Вебба вступив у фінальну стадію випробувань перед введенням в експлуатацію, яка запланована у червні. У майбутньому йому належить відстежувати космічні об'єкти різного типу, розташовані у Сонячній системі та за її межами, пише НВ, інформує UAINFO.org.
Астрономи покладають великі надії цей телескоп. Дехто навіть сподівається, що з його допомогою людству вдасться знайти життя поза нашою планетою.
Читайте також: Учені дізналися, якою була температура Всесвіту на самому початку
Перед виконанням цієї та інших епохальних завдань Джемсу Веббу доведеться пройти обкатку на більш простих об'єктах. Як чергове подібне тренування NASA вибрали астероїд 6841 Тенцинг. Спостереження за ним дозволить дізнатися, наскільки ефективним є телескоп при відстеженні об'єктів, що рухаються з великою швидкістю.
Астероїд 6841 був обраний із 40 варіантів не просто так. Це небесне тіло названо на честь Тенцінга Норгея, одного з двох альпіністів, які вперше підкорили Еверест.
Читайте також: У сотні тисяч разів яскравіша за Сонце: у NASA показали знімки величезної зірки у центрі туманності Лагуна
"Це ім'я пов'язане з перемогою", - заявила Хайді Хаммел, одна з учених, що працюють з телескопом Джеймса Вебба в Сонячній системі.
Вона повідомила, що обсерваторія зіткнулася з певними труднощами на кшталт необхідності тонкого налаштування інструментів, але поки що фахівцям вдається уникати проблем.
На думку Хаммел, це незначні складнощі у порівнянні з тією користю, яку принесе Джеймс Вебб науці. З його допомогою астрономи сподіваються отримати нові знімки віддалених планет нашої Сонячної системи - Урана та Нептуна, а також вивчити Всесвіт за її межами.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки