Чайний гриб, який зазвичай живе у банці на підвіконні, може вижити навіть на Марсі: чому це важливо
Група дослідників створила умови, наближені до марсіанських, щоб з’ясувати, чи зможе чайний гриб вижити у недружньому середовищі. З’ясувалося, що може хоч і не повністю.
Деякі бактерії та дріжджі, що утворюють симбіотичну культуру чайного гриба, загинули в умовах низького вмісту кисню. Але на подив, вижили мікроби, які виробляють целюлозу, пише НВ, інформує UAINFO.org.
Ті, хто брали участь у дослідженні, вважають це важливим відкриттям. За їх словами, целюлоза може бути біомаркером позаземного життя, до того ж її стійкість до несприятливих умов може бути використана в майбутньому для захисту поселень, виробництва та його продуктів у позаземних поселеннях.
Це не перший експеримент із космосом та чайним грибом. У 2015 році ЕКА проводила експерименти у лабораторії на МКС. Предметом дослідження була здатність багатоклітинних організмів виживати у вкрай несприятливих умовах.
Тоді чайний гриб теж показав себе молодцем. Після півтора року на орбіті зразки його культури були реактивовані і культивувалися ще кілька років Землі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки