MENU

NASA приєдналося до вивчення невідомих повітряних феноменів

751 0

NASA приєдналося до вивчення невідомих повітряних феноменів

«У нас є інструменти та фахівці, які допоможуть розібратися у невідомому», — прокоментував нову ініціативу голова наукової місії.

NASA оголосило про намір розпочати вивчення невідомих повітряних феноменів (НВФ) – саме так тепер прийнято називати НЛО. З одного боку, новий термін повинен допомогти позбутися забобонів, пов'язаних із «зеленими чоловічками». З іншого - така назва дійсно точніше описує феномени, що спостерігаються, інформує UAINFO.org.

У планах агентства — зібрати та ідентифікувати доступні дані, розробити методи подальшої роботи з такими випадками та використати нові знання на благо безпеки повітряних суден та самих Сполучених Штатів.

«Зареєстрованих спостережень НВФ дуже небагато, тому нашим першим завданням буде зібрати максимально повні та точні дані [про ці спостереження], — пояснює Девід Спергел, керівник нової незалежної дослідницької команди, у минулому голова астрофізичного департаменту Прінстонського університету. — Ми вивчимо існуючі дані — від громадян, держави, некомерційних організацій та компаній — визначимо, які ще дані маємо спробувати зібрати і як найкраще їх проаналізувати».

Дослідження має тривати дев'ять місяців. У рамках роботи буде створено раду експертів зі сфер науки, аеронавтики та аналізу даних. Звіт про результати роботи буде викладено у відкритий доступ.

Читайте також: Вперше у світі. Китай побудує сонячну електростанцію у космосі

Агентство не входить до Комітету з невідомих повітряних феноменів Міністерства оборони США, але NASA активно взаємодіє з американськими державними структурами щодо НВФ. І не можна не помітити, що новина про початок нового проєкту з'явилася через три тижні після першого з 1969 року публічного обговорення цих об'єктів у конгресі, яке пройшло 17 травня.

На слуханні два представники Пентагону розповіли про їхню програму зі збору даних та аналізу незрозумілих феноменів, описаних пілотами та іншими військовими. Скотт Брай, заступник директора розвідки ВМС США, визнав, що в їхній базі фотографій та відео вже понад 400 таких звітів за 2004-2021 роки. Деякі феномени вдалося пояснити перешкодами датчиків, польотами метеозондів та інших звичайних предметів, але не всі.

У звіті минулого року йшлося лише про 144 випадки спостереження НВФ, з яких 18 об'єктів – начебто фізичних –  демонстрували незвичайну поведінку в повітрі: «залишалися нерухомими при вітрі, рухалися проти вітру, різко маневрували або рухалися з величезною швидкістю без ознак роботи двигуна». У тому ж звіті заперечувався будь-який зв'язок цих феноменів із секретними військовими тестами США.

Представники NASA неодноразово наголошували, що не бачать жодних свідчень позаземного походження цих невідомих повітряних феноменів. Тепер вони впритул займуться збором та аналізом таких даних. І, можливо, організацією подальших спостережень, як радять деякі вчені.

Астробіолог Якоб Хакк-Місра з Інституту космосу Блю-Марбл у Сіетлі вважає зберігання даних у держави головною перешкодою до повноцінного вивчення НВФ: «Насправді, якщо ви хочете розібратися в конкретному наборі даних, ви повинні щось знати про інструмент, який їх зібрав. Військові інструменти засекречені заради нашої безпеки. Так що я не думаю, що нам вдасться отримати від держави інформацію, необхідну для отримання наукової відповіді на запитання».

Читайте також: Вчені передбачають, що люди висадяться на астероїд до 2073 року, а на Юпітер – у 2103-му

Тому, на думку Хакк-Місри, необхідно організувати мережу датчиків у всьому світі як наземних, так і супутникових.

«Недостатньо просто побачити. Потрібно виміряти [феномен] за допомогою набору датчиків на різних довжинах хвиль, - сказав учений.

Його підтримала астробіолог Раві Кумар Коппарапу із Центру космічних польотів імені Годдарда NASA: «Деякі з [феноменів] – тимчасові події. Щоб зібрати більше даних і знайти закономірності, нам потрібні, наприклад, високошвидкісні камери, а також оптичні, інфрачервоні та радарні дані. І необхідно обмінюватися цими даними між вченими, щоб незалежні групи могли дійти консенсусу. Саме так розвивається наука.

NASA, мабуть, підтримує такий підхід.

«NASA вірить, що методи наукового пізнання сильні та можуть бути застосовні в цьому питанні, - прокоментував новий проєкт Томас Зурбухен, голова наукової місії NASA. — Ми маємо доступ до широкого спектра спостережень Землі з космосу, а це є основою наукового дослідження. У нас є інструменти та фахівці, які допоможуть розібратися у непізнаному. Це сама суть науки. Це те, чим ми займаємось».

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини