MENU

В Африці знайшли череп величезного наземного крокодила

1342 0

В Африці знайшли череп величезного наземного крокодилаНовий вид крокодилів у порівнянні з найближчим родичем, сучасним тупорилим крокодилом, і людиною

Колись крокодили не лише плавали в річках, а й полювали на наших предків на землі, як вовки та ведмеді. Вісімнадцять мільйонів років тому Східною Африкою бродив такий хижак, що досягав у довжину чотирьох метрів.

У Центральній та Західній Африці сьогодні можна зустріти водяного тупорилого крокодила (Osteolaemus tetraspis), одного з найдрібніших представників цих рептилій. Довжина дорослої особини рідко перевищує півтора метра, а полює крокодил-малютка на дрібних хребетних на зразок риби та жаб і навіть на великих равликів.

Однак 18 мільйонів років тому в Африці жив близький родич тупорилого крокодила, що досягав майже чотирьох метрів завдовжки. Це один із найбільших хижаків свого часу, що представляв пряму загрозу для всіх тварин, з якими стикався.

Читайте також: В Африке нашли гигантскую сову, которую не видели 150 лет

Як пише журнал The Anatomical Record, новий вид отримав ім'я Kinyang mabokoensis: "kinyang" означає "крокодил" у нільських мовах Африки, а видова назва тварини - відсилання до острова Мабоко, де знайшли його кістки, інформує UAINFO.org.

У крокодила була досить коротка морда і великі зуби: зважаючи на все, його укус повинен був бути неймовірно сильним, так що полював цей хижак не на рибу, а на великих наземних тварин.

Також цікаво відзначити, що ніздрі кіньяна були спрямовані не прямо вгору, як у більшості сучасних крокодилів, а швидше вперед: це свідчення наземного мисливця, який чатував на видобуток не у воді, а в прибережних заростях. Найімовірніше, місцем проживання цих тварин були лісові річки та озера з густо зарослими берегами, куди інші тварини приходили на водопій. Швидше за все, серед жертв киньяна були й наші прямі предки: у його епоху на Землі вже з'явилися ранні людиноподібні мавпи.

Читайте також: Киты и крокодилы посреди пустыни: загадки Сахары, которые ученые смогли раскрыть лишь недавно. ФОТО

Чому ж киньян та його родичі зрештою зникли, залишивши по собі лише карликових, повністю водяних тупорилих крокодилів? Причина, найімовірніше, у зміні клімату: близько 15 мільйонів років тому Східна Африка, де жив киньян, стала сухішою, і густі ліси змінилися на савани.

Будучи лісовим жителем, цей крокодил не зміг пристосуватися до нових умов і в результаті вимер, повністю поступившись «посадою» наземного хижака великим ссавцям.

Сучасний тупорилий крокодил — справжній карлик у порівнянні з родичем, що вимер.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини