MENU

Статус кандидата у члени ЄС авансом: у Єврокомісії пообіцяли скасувати рішення, якщо Україна не проводитиме реформи

520 0

Статус кандидата у члени ЄС авансом: у Єврокомісії пообіцяли скасувати рішення, якщо Україна не проводитиме реформи

Якщо Україна стане державою-кандидатом у члени Європейського союзу, ЄС зможе забрати у країни такий статус, якщо Київ порушить свої зобов'язання. Зокрема, це стосується проведення необхідних реформ для членства в Євросоюзі.

Як пише "Українська правда", такий пункт запропонувала ввести Європейська комісія у висновку щодо надання статусу кандидата Україні, інформує UAINFO.org.

Як зазначається, раніше таких положень не було у рішеннях Єврокомісії щодо членства будь-якої іншої держави. А зараз Брюссель, враховуючи особливе становище України, ухвалив таке рішення одночасно щодо України та Молдови.

Читайте також: Шольц про надання Україні статусу кандидата на вступ: Спробуємо отримати 27 "так"

У матеріалі сказано, що Брюссель хоч і дав України позитивний висновок, втім по суті сказав, що Київ не готовий бути кандидатом. Крім того, було визначено сім блоків реформ, які державі необхідно виконати, щоби зберегти статус кандидата в члени ЄС.

"Брюссель лишає за собою право забрати цей статус у будь-який момент, або ж навпаки – пересунути Україну або Молдову на наступний етап (дорогою до вступу в ЄС)", – пояснив автор.

Євросоюз не визначив точну дату, до якої Україна має довести здатність проводити реформи. В пропозиції визначено, що ЄК проведе першу оцінку наприкінці 2022 року, однак для відновлення реформ мають завершитися бойові дії. У такому разі, як припускає автор, термін може бути продовжений.

Читайте також: Єрмак озвучив завдання Києва після рішення Єврокомісії щодо надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС

Серед іншого, для збереження статусу кандидата Київ має завершити призначення вже обраного на конкурсі очільника САП, провести конкурс глави НАБУ тощо.

Нагадаємо: ЄК офіційно рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени Європейського Союзу. Аналогічну рекомендацію винесено для Молдови, але не для Грузії. Остаточне рішення ухвалить Рада ЄС після 19 червня. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини