MENU

Виявилося, що тест на баланс здатний передбачити наближення смерті

1921 0

Виявилося, що тест на баланс здатний передбачити наближення смерті

Міжнародна команда вчених дійшла висновку, що нескладний тест здатний досить точно передбачити, чи людина помре протягом наступних семи років. Щоправда, це стосується лише тих, кому за 50 років.

Старіння, як відомо, пов'язане з прогресуючим зниженням фізичної підготовки, яка включає м'язову силу, гнучкість, навички координації та інші показники. Крім того, ненавмисні падіння — друга за значимістю причина випадкових смертей у всьому світі. Відомо, що після 50 років м'язова сила, гнучкість та здатність до гарної координації починають різко знижуватися.

Вчені з Клініки фізичної медицини в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), Департаменту медицини (Фінляндія), Сіднейської (Австралія) та Брістольської медичних шкіл (Великобританія), а також Стенфордського університету (США) провели власне дослідження та виділили тест, який допоможе передбачити смерть людини у найближчі роки. Висновки представлені у British Journal of Sports Medicine, інформує UAINFO.org.

Робота заснована на даних дослідження за 1702 учасниками, 68 відсотків із яких були чоловіками, а 32 відсотки, відповідно, жінками. Вік піддослідних – від 51 року до 75 років. Спостереження за їх здоров'ям проводили протягом 12 років – з 2008 по 2020 рік.

Першу оцінку здоров'я учасників здійснили за допомогою тесту на баланс. Піддослідні мали стояти на одній нозі — лівій чи правій — протягом десяти секунд. Друга нога при цьому мала бути піднята і «заправлена» за ногу, що стоїть, а руки — витягнуті по швах. Зазвичай цей тест використовують для оцінки навичок рівноваги, а не для клінічної картини здоров'я.

Читайте також: Залишки павуків, кліщів та метеликів: вчені дослідили склад трав'яного чаю з магазинів і приголомшили результатом

На виконання завдання кожній людині давали три спроби. Ті, хто зміг виконати тест хоча б один раз із трьох, потрапляли до групи тих, хто пройшов випробування, а ті, хто не зміг цього зробити, — до групи тих, хто його провалив. Останніх виявилося майже 350 осіб із 1702. Чим дорослішим був учасник, тим складніше йому було виконати тест.

Після цього вчені стежили за здоров'ям піддослідних протягом 12 років та реєстрували дату їхньої смерті. Аналіз результатів показав, що летальний кінець чекав всього 4,5 відсотка учасників, які успішно виконали тест. Тим часом більшість тих, хто його не здав, померли протягом періоду спостережень.

Читайте також: Не можете влізти в старі джинси — ризикуєте захворіти на діабет, – учені

При цьому причини смертей в обох групах не дуже відрізнялися. На першому місці був рак, на другому – серцево-судинні захворювання, на третьому – хвороби дихальної системи, на четвертому – ускладнення після Covid-19 та інші причини, включаючи цукровий діабет. Загалом ймовірність смерті (від будь-яких причин) у середньому протягом семи років у добровольців, які не змогли утримувати баланс десять секунд, дорівнювала 84 відсоткам.

Причини такої закономірності поки що не зрозумілі. Можливо, це пов'язано із хворобами, які так чи інакше впливають на координацію рухів людини.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини