MENU

Гігантські мегалодони займали найвищу позицію у харчовому ланцюзі морських хижаків, – дослідження

1185 0

Гігантські мегалодони займали найвищу позицію у харчовому ланцюзі морських хижаків, – дослідженняКашалоти, найбільші ссавці на планеті, також ставали жертвами гігантської акули

Щоб забезпечити енергією своє величезне тіло, риба пожирала буквально все, що бачила перед собою. І жодна інша істота не могла почуватися в безпеці, поки поруч плавав голодний мегалодон.

Хоча нинішні акули займають позицію вищих хижаків наших морів, навіть вони поступаються в цій справі мегалодону, що вимер. Цей 15-метровий велетень займав найвище становище у харчовому ланцюзі з коли-небудь виміряних, тобто буквально міг з'їсти все, що траплялося йому на шляху. Відповідне дослідження опубліковано у журналі Science Advances, інформує UAINFO.org.

Усього близько трьох мільйонів років тому в морях нашої планети плавав мегалодон - найбільша акула за всю історію, порівнянна за габаритами з невеликим китом. Досягаючи 15 метрів завдовжки та ваги 45 тонн, цей жахливий хижак представляв пряму загрозу всім іншим мешканцям океану — від риб до найбільших ссавців.

Читайте також: В Африці знайшли череп величезного наземного крокодила

Більшість сучасних акул харчується всім, що може спіймати собі на обід, і мегалодон у цьому від них не відрізнявся. Судячи зі слідів зубів, до його раціону входили риба, морські черепахи, тюлені, сирени та навіть кити, багато з яких були рівні з ним за розмірами.

Щоб остаточно встановити положення мегалодону у доісторичному харчовому ланцюзі океану, вчені провели ізотопний аналіз його зубів, особливу увагу приділивши азоту-15. Екологам давно відомо, що чим більше цього ізотопу азоту в організмі, тим вище положення займає тварина в харчовому ланцюгу. Однак досі нікому не вдавалося виміряти, скільки саме азоту-15 міститься в зубній емалі давніх акул.

Щоб розробити метод вимірювання кількості азоту-15 в зубній емалі, вчені витратили десятиліття, поки нарешті не отримали результат. Виявилося, мегалодон і його предки постійно підвищували свій рівень у харчовому ланцюзі, поки не зайняли найвищу позицію з зареєстрованих для морських хижаків.

Читайте також: Морда, як у бульдога: у Єгипті вчені виявили рештки незвичайного динозавра

Мегалодон був не просто хижаком, а суперхижаком, що регулярно полював не тільки на мирних тварин, але і на інших м'ясоїдних, таких як кашалоти та акули. Щоб забезпечити енергією своє величезне тіло, риба пожирала буквально все, що бачила перед собою. І жодна інша істота не могла почуватися в безпеці, поки поруч плавав голодний мегалодон.

Надалі команда вчених планує використовувати винайдений ними метод аналізу азоту-15 для визначення рівня харчового ланцюга інших тварин, у тому числі динозаврів і древніх ссавців.

Цей зуб був одним із багатьох зразків, які команда вчених вивчила, щоб встановити положення мегалодону в харчовому ланцюзі

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини