У Forbes підрахували, скільки ракет залишилося у Росії
Від початку війни Росія запустила по території України близько 3000 ракет, зокрема старих радянських Х-22, які стерли з землі безліч житлових будинків, будівель цивільної та військової інфраструктури. Використовувати такі у міській забудові – воєнний злочин, адже вони настільки неточні, що уникнути жертв серед мирного населення майже неможливо.
Проте у РФ залишилося ще багато такої смертельної зброї – більше 2000, яких ворогу може вистачити ще на кілька місяців нанесення ударів. Такі цифри називає видання Forbes, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Які ракети є в Росії?
Загалом у РФ на початок війни було майже 7000 ракет середньої та ближньої дальності дії (до 5500 км). З них майже половина – невисокоточні Х-22, Х-55, комплекси "Точка-У".
На першому етапі вторгнення країна-агресор здебільшого використовувала ракети морського базування типу "Калібр" і комплекси "Іскандер". Менше – ракети Х-101 і кілька разів заявляла про застосування останньої своєї розробки – Х-47 "Кинджал".
"Оскільки Росія не розраховувала на тривалу війну, вона активно використовувала ці ракети, хоча їхній запас не був аж надто великим (2000-3000 одиниць). У травні з’явилися перші повідомлення про те, що Міноборони РФ починає шукати ракети "на стороні" – в Китаї, Північній Кореї та інших диктаторських країнах", – йдеться у матеріалі.
Десь у цей час поширилася інформація про перші застосування окупантами ракет Х-59 – вони старі, ще 80-х років, але достатньо точні. Кругове можливе відхилення вказано менше 10 м, але Росія, як і СРСР, схильна перебільшувати реальну точність своєї зброї.
Читайте також: У Офісі президента пояснили, чому нині "затих" масовий ракетний терор України
Недоліком Х-59 фахівці називають малий радіус дії – менше 300 км. Тобто цю ракету можна застосувати лише по прикордонних областях або в районі узбережжя Чорного моря. Також вона несе найменший заряд (до 300 кг) і не здатна зруйнувати великий об’єкт.
Альтернативою "Калібрам" на більшій відстані стали радянські Х-55 і їхня сучасніша модифікація Х-555. Але й ці ракети, наголошують експерти, вже не можна назвати високоточними. Для них кругове відхилення становить 20-100 м.
Також в Україні підтвердили застосування Росією комплексів "Точка-У", які офіційно знято з озброєння її армії. Кремль навіть певний час заперечував використання цих оперативно-тактичних ракетних комплексів (ОТРК).
Російська "Точка-У" є зброєю масового ураження. Вона здатна вражати живу силу на площі до 30 га залежно від типу боєголовки. До того ж відхилення ракети може становити до 250 м.
Окрім цього, ракети до цих комплексів зазвичай дуже старі й існує високий ризик того, що вони взагалі не влучать у ціль. Тобто це дуже невибіркова зброя, яка завдає руйнувань на великій площі.
"ЗСУ також використовують "Точки-У", але для них вони обирають великі цілі, на значній відстані від цивільної інфраструктури. Приміром, склади боєприпасів окупантів", – пояснили фахівці.
Читайте також: Російські ракети летіли на Харків, а впали на Бєлгород
Скільки ракет залишилося у РФ?
Росія вже використала для ударів по Україні близько 3000 ракет, хоча складно сказати, яких саме. Найімовірніше, ракет "Калібр" та "Іскандер" в окупантів залишилося небагато. Підтвердженням цьому стало те, що Росія б’є по українській території не тільки старими й дешевими ракетами, а й новими та дорогими. Наприклад, використовує протикорабельні ракети П-800 "Онікс" вартістю понад $1 млн за одиницю.
Окрім дороговизни, ці ракети ще й створено для зовсім інших цілей. Їхнє застосування по наземних об’єктах свідчить про те, що у РФ бракує більш дешевих ракет необхідної точності. Або ж країна-агресор не встигає постачати "Калібри" на Чорноморський і Каспійський флоти (звідки ними можна діставати до території України).
"Якщо у росіян справді закінчуються Х-101, "Калібри" і далекобійні ракети комплексів "Іскандер", то з дальністю понад 500 км лишаються тільки старі Х-55 і Х-22. Але погана новина в тому, що цих ракет більше 2000 і їх може вистачити ще на кілька місяців бомбардувань. А їхня неточність може призвести до жахливих наслідків", – констатують військові експерти.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки