"Витратили на нафту і газ із РФ більше грошей, ніж на допомогу Україні": ексглава МЗС Литви розкритикував ЄС
Колишній міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс розкритикував санкції Європейського Союзу проти країни-терориста. Він зазначив, що блок витратив більше коштів на закупівлю російського газу, нафти та вугілля, ніж на допомогу Україні.
Також він додав, що деякі країни ЄС досі стурбовані через "провокаційні" обмеження щодо РФ. Про це Лінкявічюс написав у своєму Twitter, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
"Готується 7-й пакет санкцій. Яка різниця? Наразі ЄС направив до Росії в геометричній прогресії більше грошей на купівлю нафти, газу та вугілля, ніж він направив Україні як допомогу. Ціни на нафту зростають. Рубль ще міцніший. Деякі як і раніше стурбовані "провокаційними" обмеженнями. Сумно", – написав ексміністр.
Читайте також: У ОП найбільші банки Заходу звинуватили у військових злочинах та пригрозили судом
Лінас Лінкявічюс – литовський державний та політичний діяч. Був міністром закордонних справ Литви з 13 грудня 2012-го до 11 грудня 2020 року, а також міністром оборони країни (1993-1996 рр., 2000-2004 рр.).
Нагадаємо, 15 липня Європейська комісія (ЄК) офіційно запропонувала ввести нові санкції проти Росії, включаючи заборону на імпорт золота. Також розширюються обмеження продукції російського хімпрому і машинобудування. Для введення цих санкцій ще потрібне рішення Євроради.
Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії. Це ще не сьомий пакет санкцій проти РФ. Нинішнє розширення обмежень у ЄК назвали "пакетом підтримки та узгодження".
Читайте також: Китайські компанії продають Росії товари, необхідні для продовження війни в Україні – WSJ
Загалом пропозиції ЄК містять такі основні заходи:
-
введение запрета на импорт российского золота;
-
усиление контроля над экспортом двойного назначения и передовых технологий в РФ;
-
ужесточение требований к отчетности о замораживании российских активов в ЕС;
-
продление действующих санкции ЕС на шесть месяцев, до следующего пересмотра в конце января 2023 года.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки