MENU

Вчені з’ясували, що насправді трапилося із древньою столицею майя

1657 0

Вчені з’ясували, що насправді трапилося із древньою столицею майяСтародавні майя будували міста, що збереглися досі (Фото:Soft_light69/Depositphotos)

Міжнародна група палеонтологів провела масштабне дослідження та з’ясувала, що причиною занепаду Майяпану була посуха.

Висновки фахівців говорять про те, що в XII-XIV ст півострів Юкатан міг похвалитися відмінними кліматичними умовами з помірними опадами і відсутністю серйозних погодних аномалій. Це спричинило розквіт землеробства у регіоні. отже — зростання населення, пише НВ, інформує UAINFO.org.

Період благополуччя тривав досить довго, але, судячи з наявних даних, у 1400—1450 роках. клімат у регіоні суттєво змінився. Юкатан пережив серйозну посуху, що тривала досить довго виникнення суттєвих конфліктів у суспільстві. Підсумком цього, очевидно, стало зменшення торгівлі, отже, добробуту майя. Можливо, посуха навіть призвела до голоду.

Читайте також: Мая нікуди не зникли. Учені спростовують глобальний крах давньої цивілізації 

Дуглас Кеннет, Мерилін Месон і Девід Ходелл вважають, що саме сильна посуха спровокувала напругу в суспільстві, що змусило населення залишити столицю і піти в благополучніші райони, створивши маленькі та безпечні поселення.

На користь версії інституційного краху каже велике поховання у руїнах Майяпана. Більшість останків у ньому належав Кокомам — правителям майя. Отже, перед тим, як остаточно залишити столицю, частина індіанців влаштувала державний переворот.

Читайте також: Вчені назвали причину загибелі цивілізації майя 

Проте падіння головного міста держави та відтік населення не спровокували глобальних наслідків для суспільства. Майя, що пішли в села, благополучно мешкали там аж до завоювання іспанцями.

"Це свідчить про стійку систему адаптації людини до навколишнього середовища", - кажуть автори дослідження.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини