MENU

Новий валютний курс. Якою буде ціна на бензин

819 0

Новий валютний курс. Якою буде ціна на бензин

Сьогодні Нацбанк підвищив офіційний курс долара з 29,29 до 36,56 грн. Для цін на імпортні товари це найбільш важливий показник. Нагадаю, що пальне в нас повністю імпортне.

Про це на власній сторінці у Facebook пише директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн, інформує UAINFO.org.

Таке підвищення курсу дає зростання собівартості пального при наявних котируваннях +10 грн/л бензину та дизпального та 5 грн на скрапленому газі.

Увага: так зросте не ціна на стелах АЗС, а закупівельна вартість у імпортера. А ось тепер про АЗС.

Останнім часом у роздрібних мереж та оптовиків був немалий запас міцності по маржі, що дозволило спочатку залити ринок скрапленим газом, зрештою й дизпальним та значно покращити ситуацію із бензином. Насичення ринку призвело до очікуваного результату – гострій конкуренції та падіння цін.

Читайте також: Інфляція в Україні сягне понад 30% – прогноз НБУ 

Автогаз здешавшав за на заправках за місяць на 25-30%. В окремих регіонах він вже нижче 29 грн/л.

Дизпальне втратило в гурті аналогічно – майже на 20% за місяць. Зниження вже перекинулось на АЗС. Ми очікували, що протягом тижня-двох ціна на дизпальне впаде до 45-48 грн/л, бензин міг втриматись за рахунок нестачі в постачаннях, яке спостерігається й надалі.

Що буде далі.

Нажаль, про очікуване зниження доведеться забути. Фактично валютне коригування з’їсть надмаржу трейдерів. Та, схоже, не тільки.

Чи буде зростання? Не факт. Наприклад, скраплений газ може стабілізуватись на поточних позначках (30 грн/л), валютний фактор по ньому вдарив найменше.

Читайте також: Епоха дефіциту: Європа надаватиме Україні пальне за залишковим принципом – експерт

По дизпальному втримати стелю у 58 грн/л буде важко, але 60-62 грн/л виглядає реалістично (наразі середня 55 грн/л).

Бензин в межах 52 грн/л не утримається. Діапазон 55-57 грн/л більш вірогідний.

Автоматично ринок повернеться у параметри держрегулювання, хоча є нюанси. Багато буде залежати від дій уряду. Головне наразі детально розібрати параметри ціноутворення та зробити правильні висновки, щоб не спровокувати рецидив дефіциту. Так, ринок готовий працювати на менших заробітках, але важливо й не перегнути палицю.

UPD. Ціни на гуртові партії ДП сьогодні зросли на 10 грн/л, на А-95 - 11,50.

UPD 2

Зростання отмєна)

Вважаю за необхідне відкоригувати свій попередній допис, а точніше прогноз щодо впливу нового курсу долара на вартість пального.

Той прогноз я зробив на основі середніх митних цін на бензин та дизпальне у липні. Поспілкувавшись із імпортерами, треба визнати ті ціни зависокими, що говорить про повернення практики залишати частину прибутку за кордоном, яка в останні роки майже зникла, але то вже інша тема.

Отже, розрахунок на базі формули держрегулювання показує, що поточні ціни на заправках мають всі шанси втриматися без підвищення. Цьому буде також сприяти й зниження світових цін на нафту й нафтопродукти, яке спостерігається у липні.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Сергій КУЮН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини