MENU

Коротич: Росія спрямована у минуле і саме цінності минулого просуває. Відповідно, вона й сама занурюється в хтонь та інших туди занурює

597 0

Побачила у стрічці здивування дорослої й дуже розумної людини: "Ну чому ж вони так чіпляються за цю комуністичну хтонь?" Комуністична хтонь справді буквально затоплює окуповані території, геть розбитий Маріуполь збираються перейменовувати на Жданов. Низку менших населених пунктів вже перейменували, причому вибрали для перейменування не "історичні", а саме комуністичні назви.

Але мені саме дуже зрозуміло, чому чіпляються.

Про це на власній сторінці у Facebook пише блогерка Ірина Коротич, інформує UAINFO.org.

Розвиток країни має бути підпорядкований якомусь вектору. Країна не може стояти на місці, це неможливо, життя передбачає рух. І вектор руху Росії вже дуже давно спрямований у минуле.

Це більше, ніж рессентимент, це більше, ніж невинна ностальгія, це абсолютно ґрунтовний, старанно сконструйований курс (я, до речі, можу ще довго і докладно розповідати, як він будувався, причому на різних рівнях, причому в будівництві цьому брали участь люди максимально далекі від "хтоні", брали участь, зовсім не розуміючи, до чого вони причетні. Я рано, ще на початку нульових, побачила те, що відбувалося, досить швидко його оцінила і уважно стежила за тим, як все розвивається). 

Курс країни лежить у минуле.

Це, до речі, можна пояснити, і "налаштувати" подібний вектор не надто важко - переважна більшість людей люблять минуле і не люблять, бояться змін. Тим більше, що пропаганда пропонує їм дуже припудрене минуле, країну загальної рівності, любові, благоденства, високих моральних підвалин та стабільності з пломбіром за 20 копійок, країну, де були ще живі мама та бабуся, де юні діви та повна потенція.

А головне – і ось тут стежте за руками! - країну, де все було спрямоване у майбутнє. 

Тому що ссср, якою б жахливою конструкцією не був, але з погляду пропагандистського ухилу діяв правильно від свого зародження - він прагнув у майбутнє. Образ прекрасного майбутнього старанно малювався на всіх доступних пропаганді поверхнях (а до пропаганди, ясна річ, зводилося до 99% інформації, що вироблялася). "За нами майбутнє", "Новий світ збудуємо", "Капіталізм прогнив і помер, прийшла епоха нового ладу - так навчає нас наука марксизму-ленінізму", "Ми - флагман світової революції", "Ми - країна Нового Світоустрою!" І це діяло на уми. Ось зараз потерпимо - але потім почнеться Майбутнє! Зауважимо, до речі - спрацьована ідея була настільки ґрунтовно, що багато західних мислителів опинялися під її чарівністю, віддаючи перевагу смішному бадьорому белькотінню сссра - "старому світу", що загрузнув у гуманітарній кризі.

Запропонувати себе сьогоднішню РФ не може навіть самій собі. Хоча б зімітувати вектор у майбутнє – не може, це неможливо. Вона спрямована у минуле і саме цінності минулого просуває. Відповідно, вона й сама занурюється в хтонь, та інших туди занурює.

Чому тут дивуватися?

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Ірина КОРОТИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини