MENU

Дитинчата мавп вчаться кликати батьків ще в утробі матері. ВІДЕО

549 0

Дитинчата мавп вчаться кликати батьків ще в утробі матері. ВІДЕО

Хоча плід, що знаходиться в утробі матері, не здатний видавати звуки, УЗД показало, що дитинчата ігрунок ще до появи на світ практикують рухи рота і мордочки, необхідні для того, щоб покликати батьків на допомогу.

Перші крики відіграють важливу роль у житті людини та інших приматів. Вони дозволяють не лише привернути увагу батьків, що життєво необхідно для виживання дитинчати, а й закладають основу для більш складного спілкування у пізньому віці.

Читайте також: Та ну вас усіх. Одна з перших риб, що еволюціонувала для життя на суші, повернулася у воду

Щоб зрозуміти, як розвиваються ці перші крики, вчені провели дослідження на чотирьох вагітних самках звичайної ігрунки (Callithrix jacchus), яким робили УЗД двічі-тричі на тиждень: всього — близько п'ятнадцяти сеансів на тварину протягом усієї вагітності. Команда приділила особливу увагу рухам голови, обличчя та рота, а потім порівняла ці рухи з рухами новонароджених плачучих ігрунок, інформує UAINFO.org з посиланням на журнал eLife.

Використовуючи покадровий аналіз, дослідники виявили, що в міру розвитку зародка рухи його рота стають все виразнішими, після чого їх не можна відрізнити від рухів новонароджених мавп, що плачуть, ненадовго розлучених з матерями протягом перших 24 годин після появи на світ.

Читайте також: Вчені виявили найбільшу рослину у світі

Щоб переконатися, що ці рухи справді стосуються криків про допомогу, команда порівняла внутрішньоутробні та післяпологові рухи, необхідні для соціального «щебетання», що не має відношення до небезпеки. Результати показали, що в утробі матері ігрунки лише загалом відтворюють потрібні для «щебетання» рухи, мабуть, приступаючи до повноцінного навчання вже після народження.

 Деякі сигнали ігрунок: якісь відіграють важливу роль у новонароджених дитинчат, іншим вони навчаються пізніше

Отримані дані цікаві з погляду подібності поведінки мавп і людей: як і в ігрунок, плач — перший звук, яким новонароджена дитина кличе на допомогу батьків. Так що тренуватися видавати цей плач немовля має ще в утробі матері. І дійсно, дослідження плода, що розвивається, на третьому триместрі вагітності показали, що він відкриває і закриває рот, імітуючи рухи під час плачу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини