MENU

Чому в Україні не вироблялась зброя?

1947 0

Чому в Україні не вироблялась зброя?

"В останній час, мене дуже втомили маніпуляції щодо цього питання. Особливо коли починають звинувачувати одних і захищати інших. Тому давайте поясню чому проблема мала системний характер вже досить довгий час і ніким ніяк не вирішувалась", - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише Павло Вернівський, інформує UAINFO.org.

"Коли ми говоримо про виробництво зброї, то в першу чергу потрібно розуміти наступне. Це такий самий бізнес як виробництво літаків, поїздів чи автобусів і він стикається з такими самими проблемами.

Перша і головна проблема такого бізнесу це розуміння майбутнього попиту. Скільки продукції ти зможеш продати в майбутньому. Чим чіткіше це розуміння, тим простіше планувати свої інвестиції. Наприклад, якщо компанія розуміє, що в майбутньому Міністерство оборони купить в неї декілька тисяч одиниць техніки, то під майбутнє замовлення буде зроблено розширення виробничих потужностей та буде закуплено необхідна кількість обладнання, яке дасть змогу виробити замовлену продукцію вчасно.

Читайте також: Україна отримає "секретні" дрони Phoenix Ghost: як вони допоможуть ЗСУ

Взагалі, тут потрібно розуміти наступне. Витрати на закупівлю обладнання необхідно зробити зараз і це виходить досить велика сума. А окупиться це обладнання тільки через певний час і це може бути і 5, і 10 років, при умові випуску певної кількості продукції. Будь-яке зменшення об’ємів виробництва автоматично збільшує термін окупності цього обладнання.

Оскільки це обладнання досить дороге, то компанія-виробник часто змушена звертатись в банк, щоб профінансував цю закупівлю. І в цьому випадку питання стоїть більш гостро, тому що від здатності завантажити це обладнання необхідним об’ємом роботи дасть змогу компанії отримувати дохід і вчасно погашати кредит. Будь-яке зменшення об’єму роботи приведе до зменшення доходів і труднощів з обслуговуванням кредиту.

Читайте також: Офіційно: німецькі РСЗВ Mars II прибули в Україну

Зазвичай банк в таких вимагає тверду заставу (як правило нерухомість), бо якщо компанія не зможе обслуговувати кредит, то він зможе забрати заставу в якості компенсації власних збитків. Хоча навіть з наявністю такої застави банки не дуже люблять кредитувати проекти з таким довгим терміном окупності. Колись дивився статистику НБУ, то загальна сума виданих кредитів банківською системою України на такі проекти строком більше 5 років складала лише 1 млрд дол.

І це перша і головна причина, чому компанії не дуже спішать збільшувати виробничі потужності. Без розуміння майбутнього попиту, такі інвестиції суттєво збільшують ризики банкрутства. Взагалі, неправильні прогнози щодо продажів і надмірні інвестиції в виробничі потужності є однією з головних причин банкрутств компаній", - завершує Вернівський.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини