У Сені під Парижем уже тиждень рятують кита-білуху, проте надії дедалі менше
Французькі рятувальники намагаються допомогти білому полярному киту, який застряг у річці Сена за 70 км від Парижа. Однак надій на виживання заблукалої білухи стає все менше.
Фахівці кажуть, що сама тварина вже не випливе в море, і можна тільки спробувати її туди перевезти, передає Бі-бі-сі, пише УНІАН, інформує UAINFO.org.
Чотириметрового ссавця, який живе в північних морях, помітили в нетиповій для нього теплій прісній воді Сени у вівторок минулого тижня.
За даними французької обсерваторії "Пелагіс", що вивчає морських тварин, найближча від Сени популяція китів-білух знаходиться в 3 тис. км від Франції, біля берегів полярного архіпелагу Шпіцберген на північ від Норвегії.
Кит виглядає дуже змарнілим і знесиленим. За словами фахівців, він не їв кілька тижнів, якщо не місяців, і спроби погодувати його поки були безуспішними. Рятувальники пропонували білусі заморожений оселедець і живу форель в надії, що тварина набереться сил і зможе проплисти 160 км до Ла-Маншу, а звідти - в Арктику. Але кит відмовлявся від їжі, і в суботу ветеринари ввели йому ін'єкції різних вітамінів, щоб спробувати стимулювати апетит.
Тепер рятувальники відзначили, що в теплій стоячій воді між воротами шлюзу, де білуха зараз знаходиться, залишатися тварині більше не можна.
"Його необхідно перемістити в найближчі 24-48 годин. Ці умови для нього шкідливі", - сказала глава французького відділення природоохоронної організації Sea Shepherd Ламія Ессемлалі.
За словами Ессемлалі, фахівці вже не розраховують, що кит сам зможе повернутися в море.
"Ми всі сумніваємося з приводу його можливостей самостійно доплисти до моря, - сказала еколог. - Навіть якщо ми за допомогою човна спробуємо супроводити його, це буде вкрай небезпечно, якщо взагалі можливо".
В останні дні на шкірі кита з'явилися дрібні плями. За словами вчених, це може бути або реакція на прісну воду, або ще одна ознака того, що тварина хворіє і сильно ослабла через недоїдання.
Поліція департаменту Ер в Нормандії, яка керує рятувальною операцією, заявила, що якщо кит не набереться сил, щоб самому виплисти в море, у рятувальників залишаються два варіанти.
Перший - підняти тварину з води, підтримувати вітамінами, з'ясувати причини хвороби і в кінцевому рахунку перевезти в море, коли вона набереться сил. Другий варіант - дати киту мирно померти.
За словами вчених, що спостерігають за китом, його поведінка не зовсім типова - він рідко і на короткі проміжки піднімається на поверхню і видає мало звуків, що теж є приводом для занепокоєння про його здоров'я.
Як полярний кит потрапив до Європи, вчені не знають, але той факт, що він відплив так далеко від свого природного місця проживання, викликає занепокоєння.
Відомо, що білухи час від часу переміщаються в південному напрямку восени, щоб добути їжу, але опинитися так далеко від дому для них рідкість.
При цьому нинішній випадок з китом в Сені не поодинокий. У травні в Нормандії загинув застряглий в Сені кит-косатка - він теж був виснажений, і спроби допомогти йому вибратися в море провалилися. Вчені потім з'ясували, що він був серйозно хворий.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки