MENU

Квазіімперська модель під назвою "Російська Федерація" входить в ритм "Останнього дня Помпеї", – Постернак 

1547 0

Квазіімперська модель під назвою "Російська Федерація" входить в ритм "Останнього дня Помпеї", – Постернак 

"Це полотно ви маєте знати - "Останній день Помпеї". Намальоване воно було Карлом Брюлловим у 1833 році. У період найбільшої територіальної міці Російської імперії, коли вона включала у себе Польщу, Фінляндію, Україну, Грузію, Білорусь, середньоазійські території тощо", - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише політтехнолог Олег Постернак, інформує UAINFO.org.

"Це був пік слави імперії. Нещодавно Росія придушила повстанське прагнення поляків визволитися з оков Петербургу. Росія нанесла ще одну поразку Оттоманській Порті у 1829 р. Блискуче завершила російсько-перську війну і закріпилась на Кавказі. Знищувались будь-які прояви дворянської опозиції.

Читайте також: Віктор Небоженко: Крим як "могила" Путіна 

На царському троні - імператор Микола І - "жандарм Європи" або "Микола Палкін", як його прозвав Лев Толстой. Так чи інакше це був один з найконсервативніших керівників Росії, хіба що Путін вже переплюнув його. Але куди там закомплексованій пітерській шпані до дворянсько-імператорської крові.

Так ось. Картина проникнута відчуттям неминучого колапсу, визначеного вищою трансценденцією, жорсткою волею природи, проти якої політичні фанфари, імперські амбіції, культурний лоск - нісенітниця.

Але прихований контекст багато хто так і не вловив тоді. Тодішнім "Римом" як раз і була Росія. І картина Брюллова - це натяк на смерть імперії. Неминучу і невідворотну.

Потяг до руйнації у період піка величі - це об'єктивна ознака закритої і штучної культурно-політичної системи, якою є нинішня Росія і яка вже досягла свого нового територіального максимуму. Тепер вона починає рух до затухання, бо не може вже еволюціонувати вшир, а значить починає пожирати себе.

Читайте також: Сазонов: "Аль-Каїда", "Талібан" та ІДІЛ – це дворові хлопці у порівнянні з росією 

Цивілізаційний канселінг самої себе, самовбивство внутрішньої живої соціальної тканини. Тому метелик летить на світло заради свого самознищення. Таким "світлом" для Росії нині є Україна і війна, розв'язана нею. "Не по Сеньке шапка", - як кажусь росіяни.

Ну що ж, квазіімперська модель під назвою "Російська Федерація" входить в ритм "Останнього дня Помпеї". Вулканічна лава вже близько", - констатує Постернак.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини