MENU

Ситуація на ЗАЕС небезпечна, але ймовірність великої катастрофи низька — Times

498 0

Ситуація на ЗАЕС небезпечна, але ймовірність великої катастрофи низька — Times

Ядерний тероризм Росії, яка регулярно обстрілює Запорізьку АЕС, є неприпустимим і небезпечним, проте вірогідність глобальної катастрофи внаслідок дій окупантів є досить низькою.

Такої думки дотримуються журналісти британської газети Times, інформує  UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

На думку наукового редактора видання Тома Віппла, загроза «великого вибуху» на ЗАЕС є малоймовірною. Журналіст Times зазначає, що «атомні електростанції побудовані як фортеці». 

«Саме через те, що наслідки ядерних інцидентів настільки серйозні, їх залізобетонні стіни повинні витримати удар літака або навіть чогось серйознішого. Тому після появи повідомлень про обстріл навколо Запорізької АЕС ядерні експерти панікувати не стали», — сказано у матеріалі.

Читайте також: Росія готує операцію під false flag на ЗАЕС, щоб звинуватити Україну в атаці – ISW 

Тим не менш, в Times зазначають, що через обстріли загарбників можливої шкоди було завдано аварійним генераторам, які призначені для охолодження. Крім того, з'являються дані, що Росія розмістила в одній із турбінних залів вантажівки з боєприпасами та іншу техніку.

«Ситуація погана, але не настільки, як вони намагаються показати. Думаю, і росіяни, і українці сильно перебільшують, домагаючись своїх власних цілей», — цитує Times Марка Венмана, експерта з Центру ядерних матеріалів лондонського Імперського коледжу.

На його думку, найбільша небезпека полягає у можливості відмови систем охолодження та розплавлення реактора, як це було на американській станції Трі-Майл-Айленд 1979 року та 1986-го у Чорнобилі. Венман наголошує, що бетонний саркофаг навколо реактора ЗАЕС не допустить витоку назовні нічого, окрім радіоактивних газів

Читайте також: "Фукусімський сценарій": експерти назвали небезпеку зупинки всіх блоків Запорізької АЕС 

«На ЗАЕС все ще працюють українські інженери. Після вторгнення деякі реактори були заглушені. Інші працюють на меншій потужності, тобто їх буде простіше і швидше взяти під контроль у разі, якщо щось піде не так. Але навіть найкращих захисних механізмів може виявитися недостатньо. Зберігається можливість інцидентів, масштаб яких буде меншим за Чорнобиль, але вони все одно призведуть до катастрофи на місцевому рівні», — підсумовують у Times. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини