MENU

"Аномально" великі втрати: чому російські генерали стають "вантажем 200" в Україні – Defense Express

986 0

"Аномально" великі втрати: чому російські генерали стають "вантажем 200" в Україні – Defense Express

У війні проти України Росія з 24 лютого втратила щонайменше 1000 російських офіцерів. Найбільші втрати відносно загальної чисельності в російській армії – серед генералів та адміралів.

Причини великих  втрат серед вищого офіцерського складу армії-окупанта лежать переважно у їхній головній відповідальності перед вищим керівництвом за поразку в боях та в некомпетентності більшої частини підполковників та майорів. Про це пише Defense Express, повідомляє Обозреватель, інформує UAINFO.org

За даними Russian Officers killed in Ukraine, зібраними з російських соцмереж та трофейних документів, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну було ліквідовано понад 1000 російських офіцерів. Однак це мінімальні втрати російського офіцерського складу, адже йдеться лише про тих ліквідованих офіцерів, згадки про яких просочилися у публічний простір попри намагання РФ приховати ці втрати чи записати ліквідованих у зниклі безвісти.

Водночас Defense Express має дані, що дозволяють оцінити втрати офіцерів різних звань відносно їхньої кількості у ЗС. Відсоток втрат серед представників різних військових звань автори матеріалу оцінювали відносно офіційних даних міноборони РФ щодо кількості офіцерів станом на початок 2021 року.

Отже, тільки за верифікованими даними про втрати, Росія у війні проти України втратила:

  • генералів та адміралів – загалом в російській армії налічується 360, з них ліквідовано 10, або 2,7%;
  • полковників та капітанів 1-го рангу – загалом 2 670, ліквідовано 34, або 1,3%;
  • підполковників та капітанів 2-го рангу – загалом 10 449, ліквідовано 67, або 0,6%;
  • майорів та капітанів 3-го рангу – загалом 20 195, ліквідовано 135, або 0,7%;
  • капітанів – загалом 33 389, ліквідовано 206, або 0,6%;
  • старших лейтенантів та лейтенантів – загалом 49 345, ліквідовано 516, або 1%.

У Defense Express наголосили, що не всі російські офіцери були на фронті, та й загиблі не всі брали участь у боях. Однак і перелік втрат неповний, до того ж він містить лише дані про вбитих, поранених же щонайменше втричі більше, у війська повернуться не всі з них.

Також автори дослідження порівняли відносні втрати офіцерів різних звань і побачили цікаву закономірність.

Читайте також: ЗСУ за добу ліквідували 200 окупантів і ворожий вертоліт: названо найгарячіший напрямок

"Найбільших відносних втрат зазнали генерали та адмірали (2,7%)! Вдвічі менше – у полковників та капітанів 1 рангу (1,3%), а у офіцерів у званнях нижче вони ще вдвічі менше (0,6-0,7%). І лише у старших лейтенантів та лейтенантів відносні втрати підвищуються до 1%", – зазначають автори.

Причини великих відносних втрат генералів та меншою мірою – полковників вони вбачають переважно у їхній головній відповідальності перед вищим керівництвом за поразку у боях та в некомпетентності більшої частини підполковників та майорів. Деякі генерали вже поплатилися своїми посадами за поразки.

Арміями зазвичай командують генерал-лейтенанти (рідше генерал-майори), дивізіями – генерал-майори (рідше - полковники), бригадами – полковники (рідше - генерал-майори), батальйонними тактичними групами – майори та підполковники (рідше капітани).

Читайте також: Політолог розповів, чим загрожує Кремлю удар по "центрах прийняття рішень" у Києві

"І ось, коли ці генерали та полковники бачили, що підлеглі їм майори та підполковники разом зі своїми БТГр зазнавали чергової поразки або не могли виконати бойове завдання, вони терміново виїжджали на передову (разом зі своїми штабами), щоб особистим командуванням виправити становище. Це засікала українська розвідка та давала вказівку на застосування артилерії", – пише видання.

Знайшли пояснення автори дослідження також і великим відносним втратам серед російських лейтенантів та старших лейтенантів.

"Також слід звернуту увагу на великі відносні втрати лейтенантів та старших лейтенантів 52% від верифікованих даних. Але це пов'язано з тим, що в армії РФ не розвинута сержантська ланка, і саме лейтенанти командують взводами, ротами, батареями. І лише російські генерали армії та генерал-полковники поки що втрат не зазнали. Але це просто через те, що вони дуже рідко бували на передовій", – резюмують автори дослідження.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини