MENU

Що чекає на Україну в найближчі пів року і чи є шанси на завершення війни: The Guardian описала п’ять сценаріїв

1211 0

Що чекає на Україну в найближчі пів року і чи є шанси на завершення війни: The Guardian описала п’ять сценаріїв

За пів року запеклої битви у війні з Росією Україна зазнала величезних людських і матеріальних втрат, але не дозволила агресору здійснити озвучені ним на початку вторгнення плани. Надалі битва може зайти в глухий кут, ЗСУ йтимуть у контратаки, а партизани – наближатимуть крах РФ, яка все ж намагатиметься зберегти свої "здобутки" щодо окупації територій.

Про те, що чекає на нашу країну в наступні шість місяців і чи є шанси на завершення війни, йдеться у матеріалі газети The Guardian. Видання описало п'ять можливих сценаріїв, повідомляє Обозреватель, інформує UAINFO.org.

1. Війна триватиме щонайменше рік, але фактично вже зайшла в глухий кут і її інтенсивність знижується.

Військові експерти зазначають, що за пів року битви ні Україна, ні Росія не готові припиняти бойові дії, незважаючи на втрати. Київ прагне повернути захоплені російськими військами території, а Москва – і далі завдавати болю не лише своєму противнику, а й опосередковано Заходу. Водночас Кремль вважає, що зима зіграє йому на руку.

"Між двома сторонами не велося жодних переговорів відтоді, як з'явилися докази масових вбивств у Бучі, Ірпені та інших місцях на територіях, окупованих силами РФ населених пунктів на північ від Києва. Але рух на передовій після "падіння" Лисичанська наприкінці червня був мінімальним. Обидві сторони борються за імпульс, і все більше здаються виснаженими у боях", – вважають аналітики.

2. Україна не має засобів для ефективної контратаки, а партизанські рейди – оптимістичний спосіб прискорити крах РФ.

Україна має намір повернути собі Херсон, розташований на захід від Дніпра, проте "в ЗСУ недостатньо можливостей, щоб відтіснити окупантів". Так нібито заявив високопоставлений представник української адміністрації, пише The Guardian. Видання додає, що Київ змінив свою стратегію на завдання далекобійних ракетних ударів і зухвалі рейди "партизан" на російські бази в глибокому тилу.

Читайте також: У ГУР заявили, що у війні проти Росії розпочався переломний момент 

"Ключовий радник президента Михайло Подоляк сказав, що мета полягала в тому, щоб "створити хаос усередині російських сил". Хоча це знизить ефективність окупантів, малоймовірно, що воно призведе до того, що вони рухнуть самі собою й добровільно здадуть Херсон", – йдеться у статті.

3. Росія все ще хоче пробиватися вперед, але її увага, ймовірно, перейде на збереження своїх "досягнень" та окупацію території України.

На думку аналітиків, РФ не має нового плану наступу, окрім як збільшувати артилерію, руйнувати міста і "прокладати собі шлях уперед". Кремль робить це частково тому, що така стратегія є ефективною, а частково й для того, щоб звести до мінімуму втрати. Так, окупанти продовжують зосереджувати зусилля навколо Бахмута на Донеччині, але прогрес іде повільно, зокрема тому, що їм довелося передислокувати частину сил для зміцнення Херсона.

"Кремль, можливо, не домігся того, на що сподівався на початку війни, але зараз Росія володіє великими ділянками української території на сході та півдні й активно говорить про проведення "референдумів". З наближенням прохолоднішої погоди він, ймовірно, зосередиться на зміцненні того, що в нього є", – зазначає The Guardian.

4. Зима прискорить нову кризу з біженцями та створить можливість для всіх, хто найкраще підготується.

Експерти припускають, що майбутня зима стоїть понад усе в стратегічному мисленні для обох воюючих сторін. Україна вже стурбована гуманітарними проблемами, бо в Донецькій області та інших прифронтових районах немає газового опалення. Один із представників гуманітарної організації прогнозує, що взимку буде нова хвиля міграції і, можливо, до 2 мільйонів українців перейдуть до Польщі.

"Росія ж розглядає зиму як можливість. Україна побоюється, що вона націлиться на її енергосистему, загостривши проблему опалення, і може просто відключити величезну Запорізьку атомну електростанцію. Москва також хоче продовжити страждання Заходу щодо вартості енергоносіїв і може посилювати тиск", – йдеться у публікації.

Читайте також: Фурса: Ми ще не виграли, ми платимо шалену ціну за Незалежність, але Путін уже програв і він це знає

Разом із тим наголошується, що весна 2023 року може бути часом для нової атаки – кожна сторона захоче поповнити запаси та підготуватися до того, що, ймовірно, стане ще одним бойовим сезоном.

5. Захід має вирішити, чи хоче він, щоб Україна перемогла або просто трималася, і йому потрібно зіставити гуманітарну допомогу із величезною потребою.

Аналітики переконані, що Україна була б переможена у цій битві з агресором без військової допомоги Заходу. Але досі останній не надав достатньо артилерії чи винищувачів, які б дозволили українцям відбити загарбників. Західники лідери говорять про необхідність відтіснення військ РФ до довоєнних кордонів, але не надають для цього достатньої кількості техніки.

Водночас гуманітарна потреба України зростає. Наприклад, на реконструкцію не вистачає грошей, і багато будинків на північний схід та північний захід від столиці залишаються зруйнованими через п'ять місяців після відходу окупантів. Багато зневірених людей продовжують жити там у гаражах або тимчасових спорудах.

"Людям, переміщеним усередині країни, часто доводиться жити в школах або дитячих садках, тимчасовому житлі, в якому важко залишатися протягом тривалого проміжку часу. Україна має дефіцит бюджету в розмірі $5 мільярдів на місяць через війну, а допомога і реконструкція обійдуться значно дорожче", – підсумувала газета The Guardian свої сценарії.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини