Місія – вижити. Як правильно поводитися в разі незаконної евакуації до Росії
Дізнайтеся, що робити, якщо вас незаконно депортують до росії.
У рубриці Надійні поради на СТБ Надія Матвєєва продовжує ділитися цінними порадами, які допоможуть убезпечити життя у воєнний час. Так, телеведуча розповіла, про що варто пам’ятати, якщо вас незаконно депортують з тимчасово окупованих територій до росії, пише НВ, інформує UAINFO.org.
• Якщо у вашому місті почалася примусова евакуація до росії, заздалегідь подбайте про свою безпеку. Приберіть із телефона всю інформацію, яка може викликати агресію ворога: обговорення війни, підписки на патріотичні телеграм-канали, контакти військових і чиновників. Підготуйте сумку з їжею, водою, ліками (від отруєнь і температури, заспокійливе) і теплим одягом.
Читайте також: "Людину замотали в харчову плівку, облили водою та катували струмом": мешканка Енергодару про те, що відбувається в окупованому місті
• Телефони родичів краще випишіть на аркуш. Завжди носіть його з собою, щоб була змога відновити зв’язок із рідними. Адже ваш мобільний можуть конфіскувати під час обшуку або допитів.
• У жодному разі не віддавайте окупантам свій паспорт. Якщо його все ж таки відібрали, але вам вдалося зберегти смартфон, відновити документи можна в додатку Дія. Або завчасно зробіть паперові копії.
• Коли вас привезуть до росії, не давайте інтерв'ю на камеру. Краще взагалі не спілкуйтесь із російськими журналістами ― з вашого коментаря можуть зробити фейк на користь окупантів.
• Коли з’явиться можливість, повідомте про свою депортацію за телефонами Національного інформаційного бюро: 16−48, гарячої лінії МЗС: +380442381588 або єдиної Гарячої лінії ТрО: 0800507028.
• Якщо ви в росії і потребуєте допомоги для повернення, спробуйте звернутися до місцевих правозахисних організацій. Наприклад, Громадянське сприяння, що займається допомогою біженцям та мігрантам: +7 968 918 98 65. Або напишіть у Telegram-бот.
• Якщо до росії вивезли ваших близьких і ви їх розшукуєте, розмістіть інформацію в Telegram-каналі Пошук зниклих.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки