MENU

Вчені виділили з деревної кори антибіотик, який пригнічує ріст стійких до ліків бактерій

429 0

Вчені виділили з деревної кори антибіотик, який пригнічує ріст стійких до ліків бактерій

Стійкість бактерій до протимікробних препаратів — одна з найсерйозніших загроз для охорони здоров'я у світі. Вчені постійно шукають нові антибіотики, здатні впоратися зі стійкими мікроорганізмами. І цього разу вони виявили потрібну речовину у деревній корі.

Щороку все нові штами бактерій і мікроорганізмів набувають стійкості до антибіотиків, що ускладнює або унеможливлює лікування безлічі інфекційних захворювань. Це призводить приблизно до 35 тисяч смертей на рік.

Стійкі до антибіотиків бактерії викликають такі захворювання, як сепсис, інфекції сечовивідних шляхів та пневмонія. У зв'язку з цим існує гостра потреба розробки нових протимікробних препаратів.

Читайте також: Це прорив: новий антибіотик може вбивати навіть стійкі до ліків бактерії

У новому дослідженні вчені з Великобританії та Таїланду показали, що гідрохінін, що виділяється з кори хінного дерева (це тропічне дерево, чия кора відома своїми протималярійними та антиаритмічними властивостями, розводять у країнах Південної Америки, Африки та Південно-Східної Азії), здатний пригнічувати тих бактерій, які набули стійкості до інших антибіотиків, інформує UAINFO.org.

Ціллю нового антибіотика вибрали відомий полірезистентний, тобто стійкий до більшості інших антибіотиків, штам синьогнійної палички. Її часто виявляють при абсцесах та у гнійних ранах. Додавши в середу з цією бактерією гідрохінін, вчені з'ясували, що, попри механізми захисту, що запускаються синьогнійною паличкою, понад 50 відсотків бактеріальних клітин гинуть через чотири години.

Читайте також: "Людство веде постійну війну з мікробами. Зараз перемагають вони", — інфекціоніст

Крім синьогнійної палички, гідрохінін успішно придушив ріст й в інших полірезистентних мікроорганізмів: золотистого стафілокока, палички Фрідлендера, кишкової палички та клоакальної ентеробактерії.

Тепер вченим належить провести додаткові дослідження, щоб виявити можливі побічні ефекти застосування гідрохініну та уточнити спосіб його впливу на бактеріальні клітини. Якщо очікування, пов'язані з цією речовиною, виправдаються, гідрохінін може увійти до складу нових ефективних антибіотиків.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини