MENU

Тривожно: міські птахи кишать бактеріями, з якими не можуть впоратися антибіотики

755 0

Тривожно: міські птахи кишать бактеріями, з якими не можуть впоратися антибіотики

Дослідники виявили, що міські качки та ворони здебільшого є носіями бактерій, стійких до важливих антибіотиків.

Як пише The Guardian, дикі качки та гуси, які проживають поруч із людьми, як показує нове дослідження, з більшою ймовірністю є носіями бактерій, стійких до важливих антибіотиків. І тепер нове досліджень припускає, що стійкість до протимікробних препаратів (СПП) значною мірою спричинена використанням антибіотиків серед людей і домашньої худоби, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Статистика свідчить, що лише 2019 року близько 4,95 мільйона смертей у всьому світі були пов'язані з бактеріальною СПП, з них 1,27 мільйона безпосередньо були спричинені такою стійкістю. У результаті вчені стурбовані результатами нового дослідження.

Читайте також: Неймовірно заразна і не піддається лікуванню: ВООЗ б'є на сполох через поширення супербактерії

На думку авторів дослідження з Оксфордського інституту досліджень протимікробних препаратів Ineos, результати їхньої нової роботи показують, що дикі птахи, які мешкають у міських районах, по суті, є резервуарами, наповненими бактеріями з ознаками стійкості до великої кількості препаратів.

Співавтор дослідження, професор Семюел Шеппард зазначає, що вони з колегами виявили гени, які забезпечують стійкість до протимікробних препаратів, що використовуються для лікування людських інфекцій. Дані вчених виглядають тривожно, оскільки дикі птахи здатні долати великі відстані та передавати бактерії, стійкі до протимікробних препаратів, птахам у неволі. Зокрема на птахофермах, де вирощують птахів для вживання в їжу людьми.

Під час дослідження професор Шеппард із командою проаналізували геноми бактерій, виявлених у 700 зразках пташиного посліду. Зразки належали 30 видам птахів у Канаді, Фінляндії, Італії, Литві, Японії, Швеції, США та Великій Британії. Особлива увага дослідників також була приділена різним штамам Campylobacter jejuni — бактерії, що трапляються в птахів як природна частина їхнього кишкового мікробіому. Водночас у людей вони є основною причиною розвитку гастроентериту.

Читайте також: Винищувач супербактерій. Науковці розробили потужний антибіотик, який може здійснити прорив у медицині

Як правило, кожен птах є носієм одного штаму Campylobacter jejuni, специфічного для його виду. Однак результати дослідження свідчать про те, що дикі птахи, які мешкають у міських районах, містять значно більше одного штаму бактерій.

Ба більше, ці штами, як показує аналіз, містять приблизно втричі більше генів, що викликають стійкість до протимікробних препаратів. Причому ці гени також пов'язані зі стійкістю до ширшого спектра протимікробних препаратів.

Команда вважає, що дикі птахи, ймовірно, здатні підхоплювати бактерії, стійкі до протимікробних препаратів кількома способами: на звалищах та у річках і озерах, забруднених стічними водами.

За словами докторки Данни Гріффорд з Манчестерського університету, результати нового дослідження, ймовірно, матимуть наслідки для здоров'я людини. Водночас вона зазначає, що ризик прямого передання стійкості від птахів до людей все ще залишається незрозумілим, а тому будуть потрібні додаткові дослідження, щоб зрозуміти всі ризики.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини