MENU

Росія перестаралася. Що відбувається довкола обмеження ціни на російську нафту?

2189 0

Путін зараз використовує всі свої важелі, аби тиснути на європейське суспільство цінами на електроенергію і на газ, так само як й військові засоби, щоб тиснути на нас на Донбасі і на півдні

Захід замислився не тільки над обмеженням ціни на нафту й нафтопродукти, а над обмеженням ціни на газ і на електроенергію в Євросоюзі. В цьому випадку ми маємо справу з тим, що Росія перестаралася із тиском. І всі розуміють, що без вживання заходів, пов’язаних із обмеженням ціни, неможливо більше вирішити питання захисту споживачів і зменшенням фінансових надходжень Росії як країні-агресору. Росія перетиснула обмеженням постачання газу. Зараз європейці отримують 20% від необхідного їм обсягу. Тому ціни на газ у Європі зросли, а оскільки до них прив’язані ціни на електрику, тому зросла ціна на електричну енергію. Тому всі шукають шляхи захисту найбільш вразливих верств населення і як зупинити шалену інфляцію, що зростає щомісяця, йдеться у блозі радниці міністра енергетики, екс-замміністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Лани Зеркаль на НВ, .інформує UAINFO.org

Зазначу, що ніхто не сподівається на постачання нафти з Ірану. Остання відповідь Ірану по пропозиціях, пов’язаних з Ядерною угодою, розчарувала і США, і ЄС. Та й іранська нафта не критична для ЄС. Він може отримувати нафту від інших країн. Навіть більше того, країни ОПЕК вже говорили про те, що необхідно обмежувати видобуток, аби утримати ціни. А запровадження обмежень і так званого прайскепу (цінової стелі) важко просуватиметься, бо навіть усередині ЄС потрібно отримати згоду всіх 27 членів Євросоюзу, а на разі це доволі важко. Навіть з огляду на особливу позицію Угорщини.

Читайте також: Індія різко скоротила закупівлю нафти з РФ після візиту чиновників із США

Нам варто зараз розуміти, що США і Великобританія мають ще домовитися з основними покупцями російської нафти, бо без них запровадження цього прайскепу неможливо. Ось Індія вже суттєво зменшила покупку російської нафти, а купують нафту в Саудівської Аравії. Китай має також обмежені можливості на купівлю. Але є ще Південна Корея і Азія як регіон для продажу російської нафти. Ще є питання того, наскільки регулюватиметься прайскеп з огляду на необхідність пов’язати це питання зі страхуванням. Тому, що якщо навіть не страхуватимуть без цього прайскепу європейські і американські компанії, то крім них є ще інші компанії, які можуть скористатися цією можливістю, якщо не буде визначено загального механізму. Ідея по прайскепу була підтримана G7 з ініціативи США і думаю, що вони до цього дуже серйозно ставляться, особливо з огляду на те, що самі збираються це контролювати своїми вторинними санкціями.

Є ще питання страхування суден, що перевозять нафту. Зараз йдеться про те, що ті, хто у контрактах не зазначає прайскеп чи ціну, визначену на міжнародному рівні, їхні вантажі не мають перевозитися і що ця нафта не має потрапляти на ринки. А ще є питання вторинних американських санкцій. Тобто це буде комплексний механізм, який має почати діяти з 5-го грудня.

Що ж Росія робитиме з надлишками нафти, яку вже не зможе продавати? Відомо, що там уже закривають свої промисли, і люди, які на цих промислах працюють, їх не цікавлять. В Росії є містечка, які повністю працюють на видобуток нафти. І, закриваючи свердловини, вони зараз залишають не тільки цих людей без роботи, а залишають без роботи людей, які обслуговували ці галузі: будівництво, машинобудування.

Наскільки це можливо і наскільки це буде ефективно — час покаже. Але я знаю, що коли американці беруться за те, щоб когось приструнити, то вони знають, як це робиться. І якраз Іран та Венесуела — це ті країни, які пройшли через американські санкції.

Читайте також: Росія уникла економічного колапсу, але тривалий занепад уже почався, – CNN

Путін зараз використовує всі свої важелі, аби тиснути на європейське суспільство цінами на електроенергію і на газ, так само як й військові засоби, щоб тиснути на нас на Донбасі і на півдні. А в Єврокомісії ідуть в контрнаступ у відповідь на газовий шантаж Путіна (а ми йдемо у контрнаступ на півдні) для того, щоб зупинити маніпуляції на ринку, не допустити розвалу єдності у Євросоюзі цінами на газ і електроенергію, що штучно піднімаються росіянами.

Дійсно, для Євросоюзу і європейського суспільства — це дуже важкий період, так само, як і для нас, але і різних сенсах. Для європейців — це важко, бо вони мають знайти інструменти як зупинити зростання цін та інфляцію і як заспокоїти ту частину населення, яка орієнтована на Росію і на Путіна.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Лана ЗЕРКАЛЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини