MENU

Як розпізнати брехню: психологи перерахували прості способи

1501 0

Як розпізнати брехню: психологи перерахували прості способи

Розпізнати брехню буває непросто, проте психологи рекомендують звертати увагу на очі, міміку та рухи співрозмовника. Наприклад, ключем до визначення обману вважають вираз обличчя та мову тіла.

Як пише Simply psychology, на думку експертів, людина, яка каже неправду, часто відводить очі убік. Водночас на брехню може вказувати й надто пильний погляд. Зокрема, проведене у 2015 році Мічиганським університетом дослідження показало, що люди, які брехали, частіше дивилися на іншу людину, ніж ті, хто був чесний, інформує UAINFO.org.

Також однією з ознак брехні вважається підтискання губ під час розмови. Це може вказувати на те, що людина приховує факти чи емоції. Згідно з висновками вчених, люди, які брешуть, частіше підтискають губи, коли їм ставлять делікатні питання.

Крім того, брехуни часто автоматично прикладають руки до рота, коли говорять неправду, намагаючись інстинктивно прикрити "джерело" брехні. При цьому деякі маскують таку очевидну ознаку обману чуханням носа.

Читайте також: Повернення додому: психолог розповіла про етапи адаптації до "старого – нового"

Ще один насторожуючий знак – голос. Коли люди нервують, м'язи, розташовані всередині та навколо голосових зв'язок, напружуються, що є інстинктивною реакцією на стрес. Це може призвести до того, що голос буде звучати вище або навпаки. Тому відкашлювання під час бесіди може вказувати, що промовець нечесний.

Крім цього, брехуни часто вживають у розмові такі фрази, як "чесно", "чесно кажучи" або "я хочу бути чесним, тому…". За словами психологів, таким чином шахраї намагаються переконати співрозмовників у тому, що говорять правду.

Також було встановлено, що люди, які брешуть, частіше жестикулюють обома руками, аніж ті, хто говорить правду. Крім того, брехуни схильні відводити долоні від свого співрозмовника - це несвідомий сигнал, що вказує на те, що вони приховують інформацію чи емоції.

Читайте також: Психолог пояснила, як концентруватись на роботі під час війни

Шерхання ногами, розгойдування тіла взад-вперед і нахил голови убік також можуть бути ознаками обману. Деякі можуть грати з волоссям, чіпати шию, вуха чи ніс.

Проте експерти наголосили, що всі ці ознаки не є безперечним свідченням обману. Наприклад, голос може іноді зриватися, якщо людина нервує. Або якщо комусь незручно сидіти, то він, швидше за все, буде крутитися під час розмови.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини