"Багатоденна, напружена робота". Посол України в Туреччині розповів деталі обміну полоненими
Заступник командира полку Азов Святослав Паламар розмовляє по мобільному телефону (Фото:Press service of the Interior Ministry of Ukraine/Handout via REUTERS)
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що обмін п’ятьох звільнених із російського полону командирів Азову відбувся після процедури перевірки та ідентифікації осіб, а також після фізичної передачі країні-агресору РФ Віктора Медведчука.
За його словами, 200 наших людей були обміняні на кордоні України та РФ, п’ятеро в Туреччині і ще десять — в Саудівській Аравії.
"У Туреччині обмін відбувався в Анкарі і передача п’ятьох наших захисників відбулася після процедури перевірки та ідентифікації осіб, а також після фізичної передачі Медведчука", — сказав Боднар Укрінформу, інформує UAINFO.org.
За словами дипломата, обмін здійснювався на чотирьох локаціях.
"Зазначені обміни координує глава Офісу президента Андрій Єрмак. В Анкарі цю операцію забезпечували особисто міністр внутрішніх справ Денис Монастирський і керівник Головного управління розвідки МО Кирило Буданов та їхні команди", — сказав він.
Читайте також: Повернув заради особистої помсти. Путін погодився на обмін Медведчука, аби "підвісити його за ноги", – політолог
Боднар заявив, що «обміну передувала багатоденна, напружена робота».
"Були й складні моменти, які, можливо, колись будуть розкриті загалу. Процес був цілком утаємничений і залучалися різні посередники, насамперед Туреччина та Саудівська Аравія", — сказав посол.
За його словами, деталі не розголошували, щоб в останній момент не зірвати обмін.
"Враховуючи, наскільки в Росії демонізували Азов та захисників Маріуполя загалом, то можна уявити, наскільки важливим було для Путіна повернути Медведчука і зробити крок, що якимось чином показує і готовність до переговорів", — сказав він.
Дипломат зазначив, що нинішній обмін — це результат реалізації домовленостей президента України Володимира Зеленського та президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана.
Читайте також: "Так виглядає щастя": сестра звільненого з полону азовця Дмитра Козацького поділилась фото зустрічі брата з мамою. ФОТО
"Це важка праця цілої команди переговірників і посередників. Але це також і наслідок нашого контрнаступу", — сказав він.
У ніч на четвер, 22 вересня, стало відомо, що Україна повернула з російського полону 215 захисників, з них 108 — бійці Азову. П’ять командирів із Азовсталі зараз перебувають у Туреччині. Також були звільнені десять іноземних захисників України, вони прибули у Саудівську Аравію.
П’ять командирів гарнізону Азовсталь обміняли на 55 російських військових, в обмін на решту Україна віддала країні-агресору підозрюваного в держзраді нардепа Віктора Медведчука.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки