Росія спирається на три країни для продажу нафти до заборони ЄС – Bloomberg
Зафіксовано збільшення експорту російської нафти.
Країни, які допомогли Москві зберегти експорт сирої нафти після її вторгнення в Україну, "повертають" російську нафту на ринок. Одну з головних ролей в цьому процесі грає Туреччина.
Про це пише Bloomberg, інформує UAINFO.org.
Помітне збільшення обсягу нафти на танкерах, яким ще належить позначити кінцевий пункт призначення, ускладнює завдання контролю за експортом з Росії, але більшість цих суден виявляються в Індії та Китаї. За останні тижні фіксується стійке зростання сукупного потоку російської нафти до Туреччини, Китаю та Індії.
Поставки в ці країни досягли піку в 2,2 мільйона барелів на день в червні. Місяць тому ця цифра знизилася приблизно на 350 тисяч барелів на день. Проте, поставки в Туреччину зросли до найвищого рівня за рік. Крім того, танкери з вантажем в більш ніж 40 тисяч барелів не вказали свій пункт призначення.
Читайте також: Обмеження цін на російську нафту: спрацює чи ні?
При цьому казахстанську нафту змішують з російською для створення єдиного експортного сорту. Після вторгнення Росії в Україну Казахстан провів ребрендинг своїх вантажів, щоб відрізняти їх від вантажів, що відправляються російськими компаніями. Транзитна нафта спеціально звільнена від санкцій ЄС щодо російських морських перевезень, які повинні вступити в силу в грудні.
Морський експорт сирої нафти з Росії в європейські країни виріс вперше з початку вересня, збільшившись до 714 тисяч барелів на день місяць, що компенсувало попередні втрати. Всі поставки прямували в сховища в Роттердамі.
Експорт до країн Середземномор'я також раніше підскочив. При цьому зросли поставки в Болгарію та Румунію й перевищили 200 тисяч барелів. А ось відвантаження азіатським покупцям в Росії скоротилися. Поставки в Азію, в середньому становили 1,83 мільйона барелів місяць тому.
Читайте також: ЄС тимчасово виведе з-під санкцій один з російських нафтопроводів: що сталося
Всі танкери, що перевозять сиру нафту в невизначені пункти призначення в Азії, направляються в бік Порт-Саїда або Суецького каналу, а остаточні точки розвантаження навряд чи будуть відомі до тих пір, поки вони не пройдуть в Червоне море. Більшість цих суден прибувають до Індії або Китаю, а деякі судна направляються в інші пункти призначення, як Фуджейра в ОАЕ або Коломбо в Шрі-Ланці.
Надходження до військової скарбниці Кремля від експорту сирої нафти збільшилися на 9 мільйонів доларів до 134 мільйонів. Середній дохід за останній місяць збільшився на 2 мільйони доларів до 145 мільйонів доларів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки