MENU

Українські банки готові суттєво підвищити ставки за депозитами для населення

351 0

Українські банки готові суттєво підвищити ставки за депозитами для населення

У ІV кварталі 2022 року українські банки очікують збільшення обсягів коштів клієнтів, особливо залучень від домогосподарств. Вартість таких зобов’язань зростатиме.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням з посиланням на Опитування про банківське фондування НБУ (IV квартал 2022 року), інформує UAINFO.org.

За даними опитування, у ІІІ кварталі 2022 року банки відзначили зростання обсягу фондування, попри тривалу війну. Три чверті респондентів звітували про збільшення обсягу коштів домогосподарств та близько 65% - обсягу депозитів корпорацій.

Респонденти повідомили, що в цілому у ІІІ кварталі середня вартість фондування зросла. Переважно це стосувалося корпоративних залучень.

Читайте також: Не бачить підстав: Нацбанк поки не планує повертатися до плаваючого курсу 

Регуляторні вимоги та наявний рівень ставок спонукали банки залучати більше коштів домогосподарств. Однак опитані наголосили, що пропозиція коштів від населення знизилася порівняно з трьома попередніми опитуваннями. На обсяги залучень від бізнесу впливали привабливі відсоткові ставки та висока пропозиція самих підприємств, зазначили в НБУ.

У ІV кварталі фінустанови очікують подальшого зростання обсягів залучень, перш за все - від населення, меншою мірою - від корпорацій.

"У ІV кварталі респонденти очікують значного підвищення вартості залучень як від корпорацій, так і від домогосподарств", - йдеться в огляді.

Читайте також: "Кацапське г*вно не обслуговуємо": як Monobank реагує на спроби поповнити картку через російські банки 

Опитування про банківське фондування проводилося з 6 вересня до 7 жовтня серед 27 менеджерів банків, відповідальних за управління пасивами. Частка опитаних фінустанов становить 95% у загальному обсязі активів банківської системи. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами Національного банку України.

Нагадаємо, у вересні 2022 року середні відсоткові ставки банків за новими депозитами у гривні для населення становили 9,1% річних. Порівняно із серпнем ставки зросли на 1 в.п.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

РБК-Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини