Психологи з'ясували, чому пісні стають популярними
Добре відомо, що не всі пісні потрапляють у хіт-паради та стають шлягерами. Але чому одні негайно йдуть «у народ» і звучать на кожній радіохвилі, а інші залишаються маловідомими?
Тепер психологи з'ясували, які риси має мати музичний твір, щоб запам'ятатися слухачеві. Дослідження опубліковано у журналі Psychology of Music, інформує UAINFO.org.
"Будь простіше, і люди до тебе потягнуться" - говорить приказка. Виявляється, той же принцип застосовний у рекламі та навіть при складанні інструкцій: чим зручніше в читанні шрифт або чим більше в тексті ілюстрацій, що пояснюють, тим простіше споживачеві сприймати інформацію і тим охочіше він купить товар, що сподобався.
Читайте також: У мозку знайдено "комірки часу": вони допомагають запам'ятовувати послідовність подій
Не минуло це правило і музику. Дослідники з Університету Кертіна (Австралія) вивчили 271 пісню, яка з 1999 по 2014 рік з'являлася в британському чарті. Їх цікавила швидкість обробки тексту пісні, тобто наскільки легко і швидко наш мозок обробляє запропоновану інформацію. Це неминуче впливає на те, як ми сприймаємо цю інформацію — «занадто складно і занудно» або «просто і запально».
Тексти пісень обробляла комп'ютерна програма, яка оцінювала їх зручність читання, наявність рим та загальну складність тексту. Популярність дослідники оцінювали за тим, яку позицію та як довго пісня займала у щотижневих чартах.
Виявилося, чим простіше мозок слухача сприймав текст пісні, то більшої популярності вона домагалася, займаючи найвищі позиції в чартах. А ось із тривалістю популярності швидкість обробки виявилася не пов'язаною, тобто «прості» пісні швидко ставали шлягерами, але так само швидко залишали чарти.
Читайте також: Дослідники розгадали секрет звучання скрипок Страдіварі
Крім того, вчені виявили два головні «інгредієнти» популярної пісні: це якомога співзвучніші рими і якомога більш читальний текст. Саме такі пісні найчастіше досягали вибухової популярності, хоча, як припускають дослідники, надто прості тексти швидко набридають слухачеві, після чого композиція втрачає популярність, поступаючись місцем наступному шлягеру.
У майбутньому дослідники планують вивчити й інші зразки пісень, щоб перевірити, чи поширюється правило «чим простіше, тим краще», скажімо, на творчість «Бітлз», яка залишається популярною донині.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки