Вчені знайшли "живу копалину"
Відкрити новий вид – завжди захоплююче, але цього разу вченим пощастило подвійно. Виявлена ними тварина вже була відома раніше, але тільки по викопних залишках віком у кілька тисяч років.
Не вперше вчені знаходять види, які вважалися давно вимерлими. Так, наприклад, сталося зі знаменитою латимерією: вважалося, що останні цілакантоподібні вимерли ще 65 мільйонів років тому, поки в 1938 році Марджорі Курене-Латімер не виявила в рибальському улові живу рибину.
Подібні види – їх називають «видами Лазаря», оскільки нові відкриття «воскресають» їх із мертвих – велика рідкість, і можна зрозуміти захоплення американських дослідників, які виявили крихітного молюска, описаного ще в 1937 році по викопних раковинах епохи плейстоцену. Про їхнє відкриття розповідається у журналі Zookeys, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Невідомий вид. В Австралії зловили акулу з "людською посмішкою". ФОТО
Будучи всього близько десяти міліметрів у довжину, з напівпрозорою раковиною та довгою білою ногою, ці крихітки десятиліттями ховалися від дослідників, які вивчають морську фауну. Їх уперше виявили на Каліфорнійському узбережжі лише у 2018 році: Джеффрі Годдард із Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі (США) перевернув камінь, що лежав на березі після відливу, і знайшов під ним пару живих молюсків.
Спочатку вчений вважав, що зіткнувся з дуже рідкісним видом, тому не став забирати тварин — лише сфотографував їх. Однак, вивчивши фотографії в лабораторії, Годдард з колегами дійшли висновку, що для точної ідентифікації знахідки їм все ж таки потрібен цілий молюск, і вони витратили ще пів року, щоб знайти іншого представника того ж виду.
Потім, вивчивши тонни наукової літератури, вчені змогли-таки віднести знахідку до виду: це виявився Cymatioa cooki, вперше описаний за раковиною віком не менше 11 тисяч років.
Читайте також: Вчені знайшли в Гренландії рибу, в жилах якої тече антифриз, що світиться. ФОТО
Навіть у плейстоценову епоху цей молюск був дуже рідкісним: не дивно, що він отримав свою назву на честь Едни Кук, яка знайшла єдині відомі екземпляри раковин. Ймовірно, саме ця рідкість дозволяла крихітній тварині так довго вислизати від очей вчених, які десятиліттями бродили каліфорнійським узбережжям.
Також дослідники підозрюють, що личинки єдиних виявлених молюсків принесли морські течії кілька років тому, під час аномальної спеки з 2014 по 2016 рік: у такому разі основна популяція Cymatioa cooki знаходиться на півдні, і будуть потрібні додаткові дослідження, щоб знайти нові «живі копалини».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки