MENU

Більше мільярда молодих людей можуть втратити слух через навушники

744 0

Більше мільярда молодих людей можуть втратити слух через навушники

Сьогодні навушники стали звичним аксесуаром мільйонів молодих людей, які можуть годинами слухати музику, сидячи у транспорті чи прогулюючись вулицями. Однак дослідники попереджають: любов молоді до прослуховування гучної музики може довести приблизно третину з них до часткової чи повної втрати слуху.

Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковано у журналі BMJ Global Health, інформує UAINFO.org.

За даними ВООЗ, близько 430 мільйонів людей у ​​світі страждають від втрати слуху, з них 34 мільйони – діти. Глухота давно перестала бути переважно віковою проблемою, і з кожним роком зростає кількість молодих людей, які частково або повністю втратили здатність чути.

Читайте також: У США розпочнуть тестування першої у світі вакцини проти наркотичної залежності

Основною причиною невродженої глухоти дослідники називають любов молодих людей до використання навушників та відвідування місць із гучною музикою – наприклад, нічних клубів. Згідно з результатами попередніх досліджень, користувачі навушників нерідко викручують гучність до 105 децибелів, тоді як допустимим рівнем вважається 75-80 децибелів – і то протягом дуже короткого періоду часу.

Наразі вчені зібрали дані 33 досліджень англійською, французькою та іспанською мовами, у яких взяли участь 19046 осіб віком від 12 до 34 років, які користувалися навушниками або відвідували місця з гучною музикою довше, ніж рекомендують лікарі. Виявилося, у «зоні ризику» втрати слуху – 24 відсотки підлітків і 48 відсотків молодих людей, що з огляду на приблизну чисельність молодого населення планети становить понад мільярд людей.

Читайте також: Колупання в носі може довести до хвороби Альцгеймера

Звичайно, отримані дані не можна назвати абсолютно точними, адже різні дослідники застосовували різні методики, а на відсоток молодих людей, «викритих» у неправильному використанні навушників, міг вплинути демографічний розподіл населення у вивченому регіоні.

Проте навіть найскромніші оцінки у пів мільярда людей виглядають тривожними, адже втрата слуху знижує дієздатність людини та може призвести до тяжких психічних наслідків. У зв'язку з цим дослідники закликають приділяти більше уваги профілактиці втрати слуху: розповідати дітям, як правильно користуватися навушниками, стежити за відвідуванням підлітками закладів із гучною музикою, наскільки можна уникати галасливих місць і більше часу проводити в тиші.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини