MENU

Тотальний блекаут відміняється: чому з початком зими Росії не вдалося занурити Україну у темряву

863 0

У понеділок, 5 грудня, Росія випустила по Україні близько 70 ракет, більшість з яких збили сили ППО України.

Влучань цього разу зазнали енергооб’єкти у Київській, Вінницькі та Одеській областях. Проте, за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, енергетична система України функціонує та залишається цілісною.

Тобто поки що ми маємо системну аварію, адже влучання в об'єкти інфраструктури були, пише портал "УНІАН", інформує UAINFO.org.

Безумовно, цілісність системи є досягненням справжніх професіоналів. Але не слід применшувати й шкоди, завданої цим російським ударом. Наприклад, одесити в цей понеділок залишились без світла, без водопостачання, без тепла та зв’язку.

Треба подивитись, наскільки швидко відновлять електропостачання в Одеській області. Якщо це вдасться зробити впродовж 24 годин — блекауту справді не сталось, а росіянам не вдалось досягнути своєї мети.

Тобто поки що ми маємо системну аварію, адже влучання в об'єкти інфраструктури були. Ба більше, з огляду на ситуацію в інших регіонах, складно сказати, що жодного блекауту не сталось.

Так, дійсно, не відбулись масові відключення у столиці. Та це пояснюється відмінною роботою ППО, а також тим, що столичні об'єкти інфраструктури не стали пріоритетними цілями росіян цього понеділка. Згадайте, що під час минулого ворожого ракетного обстрілу були пошкоджені майже всі енергооб’єкти в столиці: і ТЕЦ-6, і ТЕЦ-5, і розподільча станція… Цього разу картина має інший вигляд, але говорити про зміну тактики росіян ще також зарано.

Читайте також: Українські магазини готуються до блекауту

Річ у тім, що армія РФ не може за один ракетний обстріл вразити одночасно всі визначені цілі. На мою думку, існує умовний перелік об’єктів інфраструктури України, які скажімо, визначені росіянами як топ-100 цілей. Ймовірно, російське керівництво ставить у цьому переліку "галочки" без жодної логіки. Проте їм потрібно поставити таку "галочку" біля кожної з намічених цілей.

В експертному середовищі існує думка, що Росія зможе завдати ще близько п’яти масованих ракетних атак, як 5 грудня.

Таким чином, коли влучили у низку об'єктів у Києві — "галочки" вже поставили. А от по Одесі – таких "галочок" ще не було. Ворог бачив, що там ще не прилетіло, а "галочку" потрібно поставити... Це і є відповідь на питання, навіщо Росії знеструмлювати Одесу.

До слова, велика кількість експертів називають армію РФ "фотозвітними військами". Мається на увазі, що росіянам важливо лише звітувати про ураження цілей. Тобто, вони не мають системної тактики. Тож, коли "галочки" закінчаться, напевно, почнуть обстрілювати нас по другому колу.

Втім, це не триватиме нескінченно, тому що ракетний запас РФ вичерпується.

Читайте також: "Ризик є": директор ДТЕК розповів, чи буде в Україні блекаут, та коли ППО зможе захистити всю українську енергетику

В експертному середовищі існує думка, що Росія зможе завдати ще близько п’яти масованих ракетних атак, як 5 грудня. Принаймні, після цього у росіян закінчаться ті ракети, які зараз зберігаються на складах. Однак промисловість противника продовжуватиме працювати. Наразі Росія здатна виробляти не більше 30 ракет на місяць. Зберуть 30 ракет — запустять. Але у будь-якому разі для цього потрібен час. Це означає, що через дефіцит ракет Росія вже не зможе робити таких частих та масованих атак на енергооб’єкти України.

Та ми цієї зими все одно маємо бути сильними. Адже нашим енергетикам залишається лише постійно й швидко відновлювати пошкодження, а українським силам ППО - дедалі посилюватись.

Геннадій Рябцев, експерт з енергетичних питань, член експертної ради при Держенергоефективності

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини