MENU

Хіміки створили "розумний" матеріал, яким можна керувати на відстані. ВІДЕО

606 0

Хіміки створили "розумний" матеріал, яким можна керувати на відстані. ВІДЕО

Що буде, якщо поєднати властивість заліза орієнтуватися в магнітному полі та властивість деяких видів пластику твердіти й розплавлятися за різних температур? Вийде новий композитний матеріал, яким можна буде з високою точністю керувати за допомогою тепла та магніту.

Про це йдеться у журналі Scientific Reports, інформує UAINFO.org.

Вчені багато років працюють над створенням розумних матеріалів, якими можна керувати на відстані. Досі для дистанційного керування матерією використовували оптичні чи магнітні методи, але обидва мають жорсткі обмеження: у перших — за силою, у других — за точністю зміни форми.

Читайте також: Доведеться і їх заряджати. Дочірня компанія Nike випустить перші у світі цифрові кросівки. ВІДЕО

Щоб уникнути обмеження, хіміки з Наваррського народного університету (Іспанія) змішали полікапролактон із залізним порошком, щоб створити новий композитний матеріал. Полікапролактон — термопластичний матеріал, що плавиться при 60 градусах Цельсія, а залізо добре відоме своїми магнітними властивостями.

Поєднання виявилося надзвичайно вдалим: впливаючи на матеріал теплом і магнітними полями, вчені досягли безпрецедентного ступеня контролю. Направлено нагріваючи потрібні місця з допомогою лазера, дослідники розм'якшували термопласт, та потім притягували ув'язнені у ньому частки заліза, надаючи всьому матеріалу необхідну форму.

Читайте також: У США схвалили вирощування ГМО-помідорів, які рятують від раку, діабету та недоумства

Усього провели кілька експериментів: наприклад, з прямої нитки вигинали літери та слова, а на плоскому бруску з'являлися горбки, що нагадують шрифт Брайля. У цілому матеріал можна було вільно переміщати, обертати, згинати, розтягувати, стискати, розділяти, піднімати, плавити, виліплювати з нього різні постаті. Він зберігав свої властивості, навіть будучи вміщеним в оптично непрозору місткість.

Надалі цей матеріал можна використовувати для розробки біомедичних пристроїв, тактильних дисплеїв та маніпуляторів. Він зберігає властивості при поміщенні у воду, під землю чи навіть усередину людського тіла. Однак дослідників чекають додаткові випробування, щоб довести безпеку та надійність технології.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини