Живих копалин віком 550 млн років знайшли у калюжі серед аризонських скель
Американські дослідники під час експедиції до скельних утворень в Аризоні виявили живі копалини. Йдеться про тріопсів, або щитнів, які з'явилися на Землі 550 млн років тому й існують досі.
Група доісторичних істот плавала в калюжі посеред пустельної території, інформує UAINFO.org з посиланням на Оxu.az.
Експерти пояснили, що тріопси відрізняються дуже високим виживанням. Вони відкладають яйця, які здатні у несприятливих умовах десятиліттями залишатися у стані анабіозу. Але при цьому вони залишаються життєздатними. Коли яйця потрапляють у воду, зародок усередині починає розвиватися.
Читайте також: Вчені знайшли молюска, який вважався вимерлим протягом 40 тисяч років
Назва "тріопс" у перекладі з грецької мови означає "триокий". Ці істоти мають два великих складних ока та маленьке третє око з фоторецепторами, що допомагають вловлювати світло.
Вчені вважають, що зовнішній вигляд цих істот практично не змінився з девонського періоду (419–359 млн років тому). Вони з'явилися на планеті на сотні мільйонів років раніше за динозаврів і зуміли пережити кілька глобальних катаклізмів. Деякі фахівці вважають, що це найстаріший вид у всьому світі з тих, хто досі живе.
Читайте також: Вчені розповіли, який вид тварин живе на Землі найдовше
Тріопсів рідко можна побачити в природі. 2021 року їх також помітили в Аризоні. Жовтневий мусон розбудив ракоподібних від багаторічного сну. Сотні щитнів вилупилися з яєць і почали обживати тимчасову водойму біля національної пам'ятки Вупатки.
Але життєвий цикл цих істот дуже короткий. Всього за тиждень вони досягають зрілості, вступають у шлюбний сезон та відкладають яйця.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки