"Літаючі мерці": експерт розповів про реальний стан літаків стратегічної авіації РФ
Олександр Коваленко зазначив, що кожна зайва година навантаження на силові установки літаків стратегічної авіації РФ – це вирок для них.
На сьогодні практично у всіх російських літаків стратегічної авіації витрачений їх моторесурс. Так, літаки Ту-95МС, Ту-160, Ту-22М3 – всі літаючі мерці. Ситуацію зі станом російських літаків описав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, інформує UAINFO.org.
Він зазначив, що кожна зайва година навантаження на силові установки літаків стратегічної авіації РФ – це вирок для них.
"Стартова вага ракети Х-101 – понад 2 тонни. Якщо бути точніше – 2 425 кілограмів. Своєю чергою, бойове навантаження Ту-95МС близько 21 тонни, а точніше – 20 850 кілограмів. Тобто, за логікою речей, один Ту-95МС може нести 8 ракет Х-101. За логікою речей... еге ж. Річ у тому, що первісна проєктна навантажувальна маса Ту-95 була 5 тонн", – підкреслив експерт.
За словами Коваленка, принципової зміни архітектури даного стратегічного літака не було за весь час його існування. Його модернізували та покращували, але на архітектуру ці зміни не впливали. Фактично, архітектура літака, розрахована під навантаження в кінці 1940-х років, не зазнала серйозних змін.
"Таким чином, все навантаження на літак, яке перевищує 5 тонн, надає на його планер, силові агрегати та інші вузли підвищене навантаження і не є, м'яко кажучи, корисним. А у випадку з літаком, який витратив свій моторесурс ще 10-20 років тому, і зовсім є суїцидальною. Це тільки на красивих картинках ви можете побачити Ту-95МС з 8 ракетами Х-101 і ще в розумі тримати, що там у нього в череві, а на практиці жоден з них з таким навантаженням зараз не вилітає, особливо на далекі відстані, тим більше для виконання бойових завдань, коли навантаження від пуску збільшується в рази", – продовжив Коваленко.
Експерт зазначає, що тепер, коли Росія змушена відвести свої літаки за межі тисячокілометрової зони від кордону з Україною, вони повинні пролітати значно більшу відстань для здійснення пуску, ніж раніше, що часом перевищує 1,5 тис. км. Деякі з аеродромів, на які перекинули авіацію, знаходяться за 6,5 тис. км від України.
Читайте також: На аеродромі в Білорусі загорівся МіГ-31К – носій ракет "Кинджал": експерт заявив про рекорд втрат російських винищувачів
"Адже, погодьтеся, чому маючи в повітряному просторі 10 Ту-95МС Росія могла в різні періоди часу виконувати від 20 до 40 пусків Х-101? Так, так, так, проблема накопичення необхідного боєкомплекту, про що я завжди писав. Але хіба у них була така проблема раніше, в березні, наприклад? Коли планери Ту-95МС були більш менш стійкими, а моторесурс силових агрегатів не виробленим, вони могли навантажувати їх на межі своїх можливостей. Зараз же вони на межі всіх показників і будь-яке перебільшення ваги може завершитися катастрофою", – додав Коваленко.
Водночас оглядач нагадав, що "ми ніколи не спостерігали одноразовий пуск 176 ракет Х-101, а це навантаження 8 ракет на 22 боєздатних Ту-95МС, навіть тоді, коли у них ці ракети не були дефіцитні". Він пояснює це тим, що ресурс Ту-95МС не дозволяє на них робити таке навантаження.
"У нинішніх умовах кожна зайва тонна ваги на Ту-95МС використовує ще більше його ресурс, і саме з цієї причини вони вже давно економно застосовують їх з двома, максимум чотирма ракетами Х-101, що так само має значний вплив на ККД їх ударів по Україні. Своєю чергою, 2022 рік мав значний вплив на показники зносу планера і силових агрегатів цих літаків, внаслідок чого я можу припустити, що у 2023 їх загальний стан досягне критично-катастрофічного показника, що так само нам на користь", – резюмував Коваленко.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки