Чому важливо говорити один одному компліменти та як це зміцнює взаємини
Робити щирі компліменти та заслужено хвалити іншу людину – втрачене мистецтво. Багато хто з різних причин соромиться чи не хоче висловити захоплення своїм близьким, друзям чи колегам. Ви можете перейматися тим, що людина сприйме за лестощі ваші слова або не оцінить їх. Але психологи запевняють, що якщо хочеться зробити комплімент, то сумніви та переживання із цього приводу потрібно відкинути убік.
Як пише Psychology Today, люди недооцінюють цінність компліментів, а вони можуть кардинальним чином змінити взаємини на краще, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Одне ціле: психологи назвали ознаки довговічних стосунків
Навіть якщо ви з дня на день захоплюватиметеся зовнішністю своєї дружини або говоритимете про риси характеру чоловікові, які вам у ньому подобаються, то це буде сприйнято позитивно адресатом, запевняє Венді Патрік, доктор філософії та поведінковий аналітик. За її словами, щирі компліменти людина не визнає за лестощі. Вона не думатиме, що ви переслідуєте якусь корисливу мету і хочете її досягти за допомогою лестощів.
Голос щирої вдячності та справжнього захоплення цінуватиметься і згадуватиметься з любов'ю, зазначила експерт. Вона послалася на дослідження професора Ніколаса Еплі та психолога зі Стенфордського університету Сюань Чжао. Вони вивчали, наскільки цінними є часті компліменти.
Учасників дослідження попросили робити одні й самі компліменти своїм знайомим протягом тижня. Але люди не могли підібрати правильні слова. Вони починали відчувати незручність і соромитися.
Читайте також: Ухилитися від розмови та не реагувати на провокації: як спілкуватися з конфліктними людьми
Результат дослідження показав, що постійне отримання навіть тих самих компліментів не змусило людей засумніватися в їх щирості. Ті, кому адресувалися компліменти, позитивно реагували на слова захоплення.
Як повідомив Еплі, задоволення від компліментів не пропадає протягом тижня. Але важливо підбирати правильні слова. Психологи вважають, що потрібно знаходити у людині те, що відбиває її справжню соціальну цінність.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки